Учасники прес-конференції UKRAVIT

UKRAVIT: захист за індивідуальною технологією

Служба новин 14 грудня 2017 274 0

Українські аграрії у битві за врожай перетворюються на висококласних тактиків і стратегів. Тому про захист рослин, діючі речовини та особливості їхнього застосування знають якщо не все, то дуже багато. Знають вони також, що препарати іноді не спрацьовують саме так, як потрібно. А ще, що захист рослин — справа достатньо дорога й іноді нагадує лотерею. Чому так відбувається та які рішення пропонують вітчизняні виробники ЗЗР нашим аграріям? Про це розповіли представники ГК UKRAVIT на підсумковій річній прес-конференції.

Є проблема — є рішення

Нинішній 2017 р. показав, що аграріям треба готуватися до будь-яких несподіванок. Погодні умови із квітневими снігами, травневими приморозками та тривалою літньою посухою, котра подекуди переривалася шквальними зливами із нищівним градом, стали справжнім випробуванням для українських полів.

Олександр Мигловець

До цього додалося ще й те, що часто перевірені та звичні схеми захисту рослин виявилися не такими вже й ефективними. Ґрунтові гербіциди подекуди спрацювали дуже погано через погодні умови, а отже, післясходовий контроль бур’янів значно ускладнився. Були свої особливості й у боротьбі з хворобами та шкідниками.

Тож, як запевнили в UKRAVIT, для подолання стресу рослин через погодні фактори та зменшення кількості пересівів культур у компанії презентували нову лінійку мікродобрив, які містять кремній.

«Кремній є відносно новим елементом для території України. Він ще не достатньо вивчений і оцінений нашими аграріями. Власне, чому кремній? Це багатофункціональний елемент. Основна пріоритетність кремнію серед інших елементів, котрі входять до складу як наших мікродобрив, так і іноземних препаратів, — це те, що при застосуванні температура самої рослини знижується приблизно на 3-5 градусів. Це є надзвичайно оптимальним у тих умовах, в яких рослина перебуває в літній період, коли в нас досить тривалі ґрунтові та повітряні посухи, які рослина долає у досить важкому стресі. Тож наші мікродобрива з кремнієм можна використовувати для передпосівної обробки насіння, щоб убезпечити рослини на початкових етапах розвитку, а також для застосування в період вегетації для позакореневого підживлення», — пояснює керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР UKRAVIT Олександр Мигловець.

Експерти вважають, що не буває універсальних рішень, які однаково добре підійшли б усім господарствам. Саме індивідуальний підхід та специфічні рішення для окремого господарства з урахуванням визначених умов диктуватимуть майбутнє захисту рослин.  Тому справа — за розробкою і впровадженням готових технологічних рішень, системи захисту, а не за продажами окремих продуктів.

Фахівці також відмітили: в Україні існує проблема, коли ЗЗР у самих господарствах зберігають із порушеннями вимог виробника та намагаються «з кращого зробити ще краще». Наприклад, господарство отримує з насіннєвого заводу готове, оброблене насіння. Розпаковує його і починає доробляти та обробляти додатково, «під себе», не враховуючи особливостей уже проведеної на заводі обробки. У результаті такого експерименту часто захист спрацьовує не так, як планувалося.

Це іноді нагадує ситуацію, коли хворий приймає одразу двоє ліків від різних хвороб. Таке самолікування може звести всю роботу нанівець або обернутися неприємними несподіванками. Якщо господарство хоче отримати індивідуальне рішення для обробки насіння та оптимального захисту, можна звернутися до фахівців і зробити протруювання «під себе». Зважаючи на те, що саме протруювання часто допомагає уникнути цілої низки проблем у вирощуванні культури, нехтувати такою можливістю не варто.

Саме для вирішення проблеми неправильного зберігання препаратів в UKRAVIT тепер надають послугу зберігання придбаних препаратів на складах заводу з подальшим постачанням у господарство саме тоді, коли той чи інший препарат знадобиться для проведення обробки.

Сім разів подумай, один раз купи

Усе частіше українські аграрії ігнорують гучні рекламні повідомлення виробників ЗЗР та до вибору продуктів для своїх полів підходять виважено й стримано. Якщо раніше часто віддавали перевагу добре «розкрученим» відомим продуктам, то зараз поступово переходять до пошуку ефективних рішень, заздалегідь рахують плановані витрати. Так, поширення набуває система електронної торгівлі.

Крім того, аграрії все більше дбають і про безпечні угоди. Тож аби задовольнити й цю потребу клієнтів, компанія UKRAVIT впроваджує таку інновацію як інтерактивний (діджитал) маркетинг, де продавець і клієнт можуть бачити та отримати базову інформацію один про одного.

Олександр Лапа

«По-перше, нині аграрії шукають технічне рішення біологічних проблем, які виникають. Потім, коли визначається рішення, починають рахувати: скільки воно коштуватиме на 1 га посівів, скільки коштуватиме сезон у цілому. І вже після визначення витрат переходять до вибору товарного знаку чи товару, що найбільше відповідає потребам. Тож змінюється система вибору продукту.  Це відбувається, що в аграрний бізнес приходять молоді раціональні люди. Тепер в основі вже стоїть не фактор емоційної купівлі, а раціональний фактор. Саме в електронній торгівлі раціональна купівля стає основою, адже всі рахують гроші і всі хочуть отримати прибуток. Цей спосіб дуже непростий, але є дуже хороший зворотній зв'язок», — зазначає комерційний директор компанії «Укравіт-Агро» Олександр Лапа.

Сьогодні, вважають в UKRAVIT, потрібно вчитися оцінювати ефективність ЗЗР у комплексі: не тільки з боку вирішення певної біологічної проблеми, а й з економічного боку. Раціональний вибір, оснований на чітких розрахунках, дасть найкращий результат.

До того ж, усе більшої популярності набуває так званий післяпродажний супровід, коли спеціаліст компанії-виробника консультує господарство, відслідковує стан посівів до та після застосування препаратів, надає допомогу у виборі наступної схеми захисту. Сюди ж слід віднести й аналізи ґрунту, експрес-аналізи, визначення інфікованості насіння тощо.

«Наша компанія відкидає позицію «продав товар — а далі працюй, як хочеш». Супровід продажів та постпродажний супровід — це ті моменти, на які ми орієнтуємося у роботі. З цією метою постійно розширюється мережа технічних консультантів та агрономів-консультантів, щоб кожен аграрій, який звернувся до нас, міг своєчасно отримати кваліфіковану консультацію та допомогу», — каже Олександр Лапа.

Скажемо «Так!» Силіконовій долині з агрохімії

Відкриття біотехнологічного агроіндустріального парку в Черкасах, яке анонсувала ГК UKRAVIT, стане ще одним кроком назустріч вітчизняним аграріям. Новітні наукові розробки та дослідження, виробництво власних діючих речовин, сучасна лабораторія для проведення різноманітних агрохімічних аналізів — це лише вершина айсберга.

Власник компанії UKRAVIT Віталій Ільченко вважає, що вкладати кошти слід у розвиток вітчизняної науки та вітчизняного ж агрохімічного виробництва. Саме це є запорукою успішної роботи аграрного сектору в цілому.

Тож Віталій Ільченко планує втілити в життя ідею створення такої собі «Силіконової долини» на Черкащині. Уже з квітня наступного року аграрії зможуть проводити в лабораторії UKRAVIT розгорнутий аналіз проб ґрунту, який визначатиме до 80 компонентів. Зараз для проведення цього аналізу аграріям потрібно відправляти проби за кордон, що займає досить багато часу та є дорогим «задоволенням».

Віталій Ільченко

«Передусім ми хочемо зробити так, щоб продукція, яку вирощують наші с/г підприємства, була екологічно чистою і корисною для людини. Бо ми так само купуємо продукцію в супермаркетах, на ринках,  вона повинна бути безпечною, щоб могли харчуватися наші діти. Ми хочемо розробити напрямок повного контролю: забезпечуємо технологію, отримуємо врожай, контролюємо на залишки нітратів чи пестицидів, щоб повністю уберегти наших споживачів. Щоб та продукція, яка вирощена за нашою технологією, повністю відповідала світовим стандартам і не було соромно, як у тих випадках, коли, наприклад, аграрії експортують якусь сільськогосподарську продукцію з України і потім там знаходять діоксини чи ще щось. Ми будемо аналізувати вміст діоксину, різних шкідливих домішок, робити повний спектр аналізів», — розповідає Віталій Ільченко.

Виробництво

Тож майбутнє аграрного виробництва — це не лише інновації, нові технологічні рішення та професійний захист рослин, а й відповідальність та розуміння того, що Україні  потрібна якісна та безпечна продукція. Будемо сподіватися, що вітчизняні аграрії дотримуватимуться цієї позиції, адже прагнути потрібно не тільки високих врожаїв, а й якісних.

© Олена Басанець для Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою