Темпи закладки виноградників зросли на 78%

1 квітня 2019 58 0
Темпи закладки виноградників зросли на 78%
pixabay.com

У 2018 р. було закладено 527 га нових виноградників, що на 78% більше, ніж у 2017 р, коли теж було закладено 297 га. Про це повідомляє east-fruit.com.

Це були найвищі темпи приросту закладки серед усіх багаторічних культур.

Закладка садів під волоським горіхом і фундуком зросла на 21% по відношенню до 2017 р., а темпи закладки ягідників збільшилися на 9%. При цьому закладка зерняткових і кісточкових культур в 2018 р. сповільнилася на 24% і 6% відповідно.

«Лібералізація малого виноробства в 2018 р. за умови використання власної сировини і висока прибутковість вирощування винограду столових сортів в південних регіонах України дали потужний поштовх розвитку цих галузей в нашій країні», ― повідомила засновник інформаційного агентства для аграріїв Sapienza Катерина Звєрєва.

За її словами, Україні цілком під силу замінити більшу частину імпорту столового винограду продукцією власного виробництва, а українські вина вже не тільки успішно продаються в Україні, а й експортуються в інші країни.

Лідером по закладці нових виноградників у 2018 р. стала Миколаївська область, де було закладено близько 35% всіх нових площ під столовим і технічним виноградом. При цьому близько 90% всіх нових виноградників було закладено всього в трьох областях України: Миколаївській, Одеській та Закарпатській. Крім цих регіонів, нові виноградні плантації з'явилися також в Запорізькій, Херсонській і Тернопільській областях.

Нагадаємо, що Закон № 2360-VIII про розвиток виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв набув чинності 20 квітня 2018 р.

Зокрема невеликі виробники вина тепер не будуть проходити обов'язкову атестацію на відповідність вимогам щодо забезпечення життя та здоров'я людей, охорони навколишнього природного середовища, повного технологічного циклу виробництва, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам

Виконано за допомогою Disqus