Ціни на зелень за березень зросли на 19%

3 квітня 2019 30 0
Ціни на зелень за березень зросли на 19%
Smak.ua

Незважаючи на підвищення середньодобових температур повітря і початок реалізації зелені українського виробництва з теплиць південних регіонів країни її вартість у березні зросла на 19%. Про це повідомляє EastFruit.

Найдорожчим на українському ринку є базилік — 450 грн/кг ($16,7/кг). Свіжий коріандр продається в середньому по 245 грн/кг або $9,1/кг. Кріп і петрушка коштують значно дешевше —  85 грн/кг ($3,1/кг) і 60 грн/кг ($2,2/кг) відповідно.

За даними аналітиків, Україна в зимовий період імпортує свіжу зелень з Узбекистану, Грузії, Ізраїлю та Ірану. При цьому в останні роки Грузія, яка довгий час була головним постачальником зелені на ринок України, почала поступатися своїми позиціями конкурентам, які можуть запропонувати більш низькі ціни на свою продукцію.

Вирощуванням зеленних культур в Україні займаються переважно дрібні виробники і особисті підсобні господарства населення, головним чином в регіонах, що знаходяться в безпосередній близькості від великих міст. У період з квітня по травень такі особисті підсобні господарства можуть заробити на вирощуванні зелені дуже хороші гроші, так як промислових конкурентів у них практично немає, а ціни на внутрішньому ринку залишаються досить високими. Тим більше попит на українську продукцію завжди вище, ніж на імпортну завдяки її свіжості.

Виконано за допомогою Disqus