Реклама

В Україні створили перші біоенергетичні ферми

8 липня 2019 742 0
В Україні створили перші біоенергетичні ферми
pixabay.com

На Тернопільщині створили перші біоенергетичні ферми, які допомагають територіальним громадам використовувати місцеву сировину та спеціально вирощену біомасу для теплової енергії та електроенергії. Повідомляє AgroPolit.com.

«Енергетичне господарство — це прототип, так званого в Україні, фермерського господарства. Тільки специфіка буде більше націлена на вирощування відповідних енергетичних культур», — заявив завідувач відділу Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик.

Він упевнений, що такі господарства будуть розвиватися. І такі спроби вже є не лише на Тернопільщині, а й у Вінницькій і Харківській областях.

«Щоб розпочати дану справу, звісно, що треба брати не тільки вирощування, а й використання об’єкта. Якщо ми на сьогодні маємо невелику школу на 2-3 тис. м2 — під таку площу нам потрібно було б 10-20 га енергетичних культур. Впродовж року це такий повний цикл і вирощування, і використання», — зауважив Михайло Гументик.

За його словами, сьогодні найпрактичніші у використанні є деревинні культури — тополя, верба.

Енергетичні ферми — це невеликі приватні господарства, які об’єднуються у біоенергетичні підприємства, впроваджують екологічно зберігаючі технології, інтегрують у вже наявну систему ведення сільського господарства так звані біорезерви — використання відходів господарської діяльності у землеробстві й тваринництві для їхньої подальшої утилізації, переробки як енергії та інших видів відновлюваної сировини.

Читати за темою: Плантація павловнії з’явиться на Чернігівщині

Виконано за допомогою Disqus