Агробіомаса може задовольнити 18% кінцевого споживання енергії в Україні

14 липня 2019 785 0
Агробіомаса може задовольнити 18% кінцевого споживання енергії в Україні

Наразі біомаса аграрного походження — солома зернових культур та ріпака, побічні продукти виробництва кукурудзи на зерно та соняшника, лушпиння соняшника — залишається основною складовою енергетичного потенціалу біомаси в Україні. Повідомляє drovnik.ua.

Економічний потенціал, доступний для виробництва енергії, становить майже 9 млн т нафтового еквіваленту, це 43% загального потенціалу біомаси (20,9 млн т нафтового еквіваленту). При цьому вказаний розмір майже не змінюється рік від року і навіть має тенденцію до поступового зростання, що також важливо з точки зору стабільності постачання палива для енергетичного комплексу.

Повне використання енергетичного потенціалу агробіомаси може задовольнити близько 18% кінцевого споживання енергії в Україні, яке зараз становить трохи більше 50,1 млн т нафтового еквіваленту.

Втім, як зазначають експерти, на шляху повноцінного використання потенціалу енергії біомаси є багато перешкод. Власники біомаси (тобто фермери, на полях яких збирається солома або стеблиння) не можуть визначитися з кількістю залишків, які можна вилучити з поля і використати як паливо (або продати для енергетичних потреб).

Питання зовсім не таке просте, як здається, — адже пожнивні залишки є джерелом повернення у землю необхідних для сільськогосподарських культур речовин. Тобто треба знайти розумний баланс між вигодою від енергетичного використання та збереженням родючості ґрунту. В іншому випадку речовини доведеться вносити у ґрунт за допомогою додаткового застосування мінеральних і складних добрив, що буде означати прямі витрати господарства.

Нещодавно фахівці Біоенергетичної асоціації України провели чергову оцінку енергетичного потенціалу рослинних решток, яка враховує всі напрями їх використання.

В результаті було встановлено, що максимальний обсяг аграрної біомаси рослинного походження від сільськогосподарських культур, який можна залучити власне для виробництва енергії, в цілому становить не більш ніж 30–40% теоретичного потенціалу (тобто загального обсягу утворення відходів рослинництва). 

Читати за темою: Жнива ріпаку в Україні перетнули екватор

Виконано за допомогою Disqus