В Україні 60% с/г земель потребують зрошення

26 липня 2019 141 0
В Україні 60% с/г земель потребують зрошення
Latifundist.com

Згідно з висновком Інституту водних проблем і меліорації, з 31 млн га української ріллі близько 60% (18,6 млн га) сьогодні належить до площ з дефіцитом вологого забезпечення і потребують постійного зрошення. Близько 4,8 млн га угідь вимагають періодичного зрошення. Про це повідомляє Latifundist.com.

Незважаючи на те, що український сектор зрошення гостро потребує модернізації, його реформування йде дуже повільно і гальмується вже більше 5 років.

За оцінками Інституту водних проблем і меліорації, витрати на модернізацію робочих внутрішньогосподарських трубопроводів можуть скласти близько $1,1 тис. за 1 га, на відновлення неробочих — $2-2,2 тис. за 1 га, будівництво нових — від $2,2 тис. за 1 га.

Експерти запевняють, що є декілька міжнародних структур та донорських організацій, готових профінансувати модернізацію зрошувальної системи в Україні. Проте, поки що не прийнята Стратегія і не розпочато інституційна реформа, не визначений відповідальний за її проведення, засоби, кошти виділятись не будуть.

В цілому, якщо говорити про інвестиції в зрошення, то, за даними учасників ринку, вкладення в крапельне зрошення становлять $3 тис. на 1 га, в дощувальний — $2-4 тис. на 1 га. При цьому крапельне зрошення вимагає щорічних додаткових грошових вливань, а інвестиції в дощувальну систему одноразові.

За даними Державного агентства водних ресурсів сьогодні в Україні працює всього 6 068 дощувальних машин, з яких половина зосереджена в Херсонській області. Як уже згадувалося, багато машин потребують модернізації та заміні. Учасники ринку говорять, що вартість вітчизняних дощувальних машин коливається в межах $10-25 тис., імпортних — $75-80 тис.

Читати за темою: На Миколаївщині демонтували 50% внутрішніх систем полив

Денис Шуфані, керівник відділу розвитку компанії «Варіант Агро Буд»

«Ще в 2016 р., під час збору врожаю, аграрії часто говорили про нестабільність клімату і негативний вплив посухи на обсяги зібраного врожаю. Наші фахівці відзначили тенденцію дефіциту опадів і неможливість підвищити врожайність лише за рахунок якісних добрив і насіння. Саме тоді і почали активно аналізувати ринок зрошувальних систем і устаткування. Найбільш прогресивними в цьому виявилися американці. Тому в своїх розробках ми грунтувалися на досвіді США, додали власні, більш ефективні конструкторські рішення і в 2017 р. виготовили першу зрошувальну машину іподромного типу», — поділився керівник відділу розвитку компанії «Варіант Агро Буд» Денис Шуфані.

Наразі компанія випускає 3 типи дощувальних машин: іподромного, фронтального і кругового. Техніку замовляють в основному аграрії з південних регіонів (Херсонського, Миколаївського, Запорізького, Дніпропетровського), а також з інших областей. Крім того, «Варіант Агро Буд» також реалізував кілька проектів щодо постачання зрошувальних систем в країни Сходу і ближнього зарубіжжя.

Олександр Юзьков, керівник напрямку по VIP клієнтам компанії «Варіант Агро Буд»

«До основних переваг зрошувальних систем «Варіант Агро Буд» можна віднести те, що вони працюють при низькому тиску, комплектуються сучасними сплінкерамі, які імітують природний дощ і надають можливість підібрати необхідний розмір краплі і контролювати інтенсивність подачі води для кожного виду культур. Машини, за індивідуальними запитами, комплектуються інноваційними розробками — зокрема, оснащуються програмним забезпеченням для дистанційного керування, а також системами сигналізації для запобігання крадіжок комплектуючих», — пояснив керівник напрямку по VIP клієнтам, зрошувальні системи компанії «Варіант Агро Буд» Олександр Юзьков.

Виконано за допомогою Disqus