Реклама

На Миколаївщині демонтували 50% внутрішніх систем поливу

13 липня 2019 351 0
На Миколаївщині демонтували 50% внутрішніх систем поливу

Наразі технічний стан зрошувальних систем у Миколаївській області залишається незадовільним. Область є територією ризикового землеробства, відсутність зрошувальних систем позначається на обсягах врожаю та загалом на результатах роботи сільського господарства. Повідомляє SuperAgronom.com.

Всі меліоративні об’єкти та зрошувальні системи в області побудовано в 60-х роках минулого століття. Теоретично на сьогодні зрошувані землі Миколаївської області складають 190 тисяч га. Але здебільшого це лише на паперах.

У 1993 р. з наявних зрошуваних земель використовувалось 185 тис. га, а у 2018 р. — трохи більше 32 тис. га.

Ситуація погіршується ще тим, що на 50% зрошуваних земель була демонтована внутрішня система поливу. За даними 2013 р., найбільше об’єктів інженерної інфраструктури демонтовано в Баштанському, Вознесенському та Березнегуватському районах.

Кілька років тому в області було розроблено програму з відновлення зрошувальних систем. Це комплексна програма, куди увійшли захист від підтоплення сільських поселень, розвиток сільського водопостачання населених пунктів, експлуатація меліоративних систем, розчистка річок тощо. Однак програма досі не запрацювала.

Читати за темою: На Херсонщині зростає попит на зрошення попри його подорожчання

Виконано за допомогою Disqus