Виробництво цукру в Україні зменшиться на третину

6 серпня 2019 605 0
Виробництво цукру в Україні зменшиться на третину
pixabay.com

За оцінками НАЦУ «Укрцукор», виробництво цукру в 2019/2020 МР році складе 1,1-1,2 млн т, що понад третину менше, ніж попереднього року. Повідомляє Latifundist.com.

«Таке зменшення пов’язане, перш за все, зі скороченням посівних площ під цукровими буряками та несприятливими погодними умовами. Посуха та відсутність вологи в ґрунті негативно позначилися на розвитку цукрових буряків і станом на 1 серпня, цукровий буряк масово втрачає вагу гички,  що в свою чергу призведе до низької цукристості», — пояснила заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана Яненко.

Проте, не лише погодні умови пригнічують ріст та розвиток цукрових буряків. Головні агрономи господарств наголошують на розповсюджені таких хвороб, як коренева гниль та жовтяниця. Волога та холодна весна спровокували появу у господарствах цвітушних коренеплодів, які спричинять зниження цукристості і зменшення маси коренеплодів, що в свою чергу ускладнить зберігання та переробку буряків. Такі цукрові буряки потрібно викопати та відвантажити на заводи першочергово.

«В цьому сезоні, за нашими оцінками, буде працювати 32 цукрових підприємства», — підсумувала Руслана Яненко.

Читати за темою: Наступного року завершиться будівництво найбільшого цукрового заводу у світі

Виконано за допомогою Disqus