Ціни на зернові та олійні знизилися: експерт пояснив чому

12 вересня 2019 2305 0
Ціни на зернові та олійні знизилися: експерт пояснив чому
Ціни на зернові та олійні знизилися: експерт пояснив чому

В Україні зафіксували стрімке зниження цін на зернові та олійні з початком прибирання пізньої групи культур. Засновник і керівник порталів Zernotorg.ua і Zernovoz.ua Олександр Мащенко у коментарі Kurkul.com назвав причини такої ситуації з цінами.

За його словами, частина продукції була продана за форвардними контрактами восени та влітку за досить високими цінами.

Торговельна програма до нового року вже добре покрита укладеними угодами по форвардних поставках, хоч і по високих цінах і в найближчі два-три місяці експортери відчуватимуть себе доволі впевнено щодо забезпечення контрактів на максимальному можливому для портів рівні.

«Зрозуміло, що зараз правильною стратегією буде виконання проданих форвардних контрактів, адже будь які збої із постачанням дадуть можливість покупцю відмовитись від придбання за високою ціною і значно її знизити. А також максимально використати можливості зі збереження врожаю до наступного року, коли навантаження збиральної кампанії суттєво знизиться», — зазначив Олександр Мащенко.

Наприклад, форварди на кукурудзу сягали $180, що різко контрастує з сьогоднішньою ціною на зовнішньому ринку і трейдери намагатимуться відігратися, частково розбавивши об’єми сировиною по занижених цінах.

Разом з тим, із початком збирання пізньої групи культур частина великих експортерів переорієнтовується на збирання і інтенсивний вивіз врожаю своїх господарств. Для забезпечення ефективної логістики ставить «загороджувальні ціни», щоб знизити напруження від продукції сторонніх постачальників на власну інфраструктуру.

Також варто очікувати, що протягом місяця ціни стабілізуються, оскільки дефолти з постачанням під дорогі форварди можуть вивільнити кошти для більш спокійної закупки.

Виконано за допомогою Disqus