Ціна на Чорноморську пшеницю продовжить зміцнюватися — трейдери

25 жовтня 2019 96 0
Ціна на Чорноморську пшеницю продовжить зміцнюватися — трейдери

Експортні котирування на Чорноморську пшеницю з протеїном 12,5% продовжили зростання минулого тижня, піднявшись до нового рівня $210/т на базисі FOB глибоководні порти на тлі стійкого зовнішнього попиту і слабкої пропозиції зерна з боку фермерів. Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на каналі Refinitiv Agriculture в Telegram.

Зростання цін може продовжитися і далі, вважають оператори ринку.

«Котирування на українську пшеницю з протеїном 11,5% на базисі FOB також зміцнилися, проте трейдери відзначають збільшення спреду між класами, пояснюючи це зниженням експортного потенціалу України, особливо на тлі активних відвантажень на початку сезону», — наголошується в повідомленні.

Згідно з повідомленням, аграрії Чорноморських країн продовжують дотримуватися політики стримування продажів, бачачи зростання цін вже кілька тижнів поспіль. Експортери змушені піднімати ціни закупівлі на базисі СРТ-порт для покриття контрактів. Ситуація на українському ринку додатково ускладнюється внаслідок перемикання логістичної системи на відвантаження кукурудзи.

«Практично всі опитані оператори ринку Чорноморського та Азовського регіону очікують подальшого зміцнення цін на пшеницю», — відзначають експерти.

Читати за темою: Засуха в Україні призвела до зниження урожайності зернових і ріпаку

Виконано за допомогою Disqus