Торгівля України з Іраном зупиняється через військовий конфлікт — Козаченко

6 січня 2020 4034 0
Проклинали США й палили прапори: Іран відреагував на смерть генерала Сулеймані
УНІАНПроклинали США й палили прапори: Іран відреагував на смерть генерала Сулеймані

Військовий конфлікт США та Ірану, що був спровокований убивством іранського генерала Касема Сулеймані (Gen. Qassem Soleimani), позначиться не тільки на стосунках цих двох країн, а й на всій світовій спільноті.

Через загострення цього конфлікту низка країн працюватиме у жорсткому форматі, бо  відбудеться велика військова ескалація на Близькому Сході. Тепер торгівля з цією країною зменшиться ще більше, у тому числі, й з Україною. Певне скорочення торгівлі між Україною та Іраном уже було відмічене у 2018 році, а торік ця тенденція посилилася. 

Про це Agropolit.com розповів президент «Української аграрної конфедерації» Леонід Козаченко.

«Наразі експорт продовольства призупиняється через цю ситуацію з військовим напруженням. Бізнес-партнери з України дуже збентежені, бо дехто з них уже підписав контакти, вклався у це і потрібно поставляти. Тобто будуть збитки», — каже експерт.

За словами Леоніда Козаченка, найбільше поставок до Ірану здійснюється з України за такими групами товарів: кукурудза, ячмінь, пшениця, олійні та інше. Оскільки на іншому боці конфлікту знаходяться США, то Україні буде особливо важко співпрацювати з Іраном, як з політичних, так і з безпекових міркувань.

«Щодо міжнародних ринків, то неможливість Іраном купувати агропродукцію на глобальному ринку призведе до надлишку продукції. Особливо, в частині зернових. Традиційно для цього періоду ціни на зернові мали б уже зростати, бо сезон збирання завершився. Втім, через фактор Ірану зростання на зернові на міжнародному ринку може призупинитися», — припускає Леонід Козаченко.

Нагадаємо, що в неділю 5 січня Іран повідомив про повний вихід із ядерної угоди, яка була укладена між іранською владою і шістьма країнами-посередниками в 2015 році.

Паралельно парламент країни прийняв резолюцію, в якій просив уряд скасувати прохання до США про військову допомогу країні (її надали кілька років тому для допомоги у боротьбі з «Ісламською державою»). Основна мета цієї резолюції — змусити США вивести близько 5 тис. американських військових, присутніх в різних частинах Іраку.

Поштовхом до цих двох подій в Ірані став авіаудар США, у результаті якого в Багдаді було вбито іранського генерала Касема Сулеймані.

Цьому авіаудару передував погром американського посольства у Тегерані,  який вчинили десятки розгніваних прихильників іракської шиїтської воєнізованої групи, які прийшли помститися за загибель в ході ще одного авіаудару США 25 бойовиків іракської шиїтської воєнізованої групи «Катаїб Хезболла», підтримуваної Іраном. Нагадаємо, що проти Ірану діють міжнародні санкції.

Як вплине конфлікт США та Ірану на український агробізнес?

Виконано за допомогою Disqus