Україна в 15 разів збільшила імпорт яблук та груш

20 січня 2020 292 0

Українці цієї зими купують майже всі фрукти дорожче, ніж рік тому. Також Україна збільшила і їх імпорт. Повідомляє «Інфо-Шувар».

Зазначається, що найбільший приріст цін зафіксовано по яблуках та грушах, на початку 2020 р. ці фрукти продаються в 2 рази дорожче, ніж рік тому. Апельсини та банани подорожчали на 20% та 10% відповідно. Подешевшав лише виноград.

«Вартість імпортних фруктів напряму залежить від ситуації на валютному ринку, але в цьому сезоні  ціни на фрукти зросли навіть в умовах укріплення гривні. Найцікавішим є те, що обсяги імпорту теж продовжують зростати, тобто українці стали менше звертати увагу на ціну, а більше цікавляться якісттю та асортиментом продукції», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

В повідомленні зазначається, що яблук та груш Україна імпортувала в 15 разів більше, ніж рік тому. На другому місці за темпами зростання імпорту знаходяться екзотичні фрукти, з січня по листопад 2019 році пропозиція цієї продукції на українському ринку зросла в 1,5 рази. Імпорт винограду також помітно збільшився — на 47%. Бананів та цитрусових в 2019 р. імпортували на 13% та 4% більше, ніж в 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 15°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

48%