Експерт розповів про потенціал розвитку біоенергетики в Україні

6 лютого 2020 305 0

Близько 4 млн га малопродуктивних земель в Україні можна залучати для вирощування енергетичних культур. Про це розповів директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко, інформує Урядовий Портал.

«Ми маємо всі необхідні ресурси для розвитку такого напряму. Якщо задіяти близько 37% відходів сільського господарства для виробництва енергії, то можна замістити в еквіваленті до 9 млрд м3 газу у рік. Це близько третини газових потреб України», — прокоментував Юрій Шафаренко.

Біоенергетичні проекти — котельні на біомасі, біоТЕЦ, біогазові установки, тощо — дозволяють генерувати енергію, використовуючи місцеві види палива та зменшуючи залежність від традиційних викопних джерел енергії.

«Також можна вирощувати енергокультури на близько 4 млн га малородучих земель та заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м3 газу у рік. Поступово розвивається сфера генерації біогазу як на агровідходах, так і на сміттєзвалищах. Досі невикористаним є потенціал виробництва біометану», — додав Юрій Шафаренко.

Читати за темою: Математика агробізнесу: вирощування павловнії

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 10°

Вітер

2.2м/с

Опади

0.7мм

Вологість

71%