Ідеальний рН ґрунту не гарантує, що на ньому щось ростиме, — Ніл Кінсі

7 лютого 2020 140 0

Навіть при «ідеальному» показнику рН 6,5 немає жодних гарантій, що на такому ґрунті ростимуть і даватимуть врожай будь-які культури.

Про це під час Міжнародної науково-практичної конференції «Точне ґрунтознавство та управління зональністю полів», яку компанія Тревелайт MICE&Travel провела наприкінці 2019 року розповів відомий американський спеціаліст із родючості ґрунтів Ніл Кінсі

Читайте також Ніл Кінсі: Що варто знати про рН ґрунтів?

«Колись я отримав зразок ґрунту із Західної Австралії на аналіз. Фермери скаржилися, що в них не росте жодна культурна рослина. І, як не дивно, рівень кислотності був «хорошим», тобто в межах рН 6,5. Але після розгорнутого аналізу я зробив невтішний для австралійського фермера висновок: «Тут нічого не ростиме! Навіть бур’ян…», — розповідає експерт.

За словами Ніла Кінсі, увесь «секрет» оптимального рівня кислотності полягав у натрію, який і підтримував такий рівень рН. Натомість у тих зразках був серйозний дефіцит калію, магнію і кальцію.

До слова, кальцій, магній, калій і натрій суттєво впливають на рівень кислотності ґрунту. Тобто, якщо у землі забагато натрію, то рН буде відносно завеликим. Але сам рН не «скаже», що у ґрунті достатньо кальцію чи магнію. 

«Є речі, на які ми звертаємо окрему увагу, коли хочемо підвищити родючість ґрунту, зменшити кислотність і проводимо вапнування. Рівень рН зменшує кількість розчинного марганцю й алюмінію. А також збільшує доступність ґрунтових та добривних поживних речовин. Коли показник рН коливається «вгору-вниз», то на це прямо впливає те, що ми вносимо в ґрунт», — розповідає фахівець.

Отже, на те, що ростиме чи не ростиме на визначеному ґрунті, впливає не сам рН, а поживні речовини, що містяться в ньому. 

Коли рівень рН більше ніж 6,5, то у ґрунті є забагато якогось елемента. Якщо фермер не витримуватиме належного співвідношення, то хорошої продуктивності від ґрунту годі чекати.

Виконано за допомогою Disqus