В Україні на 17% подешевшала картопля

18 лютого 2020 1916 0
В Україні на 17% подешевшала картопля
Kurkul.com

Наразі на гуртових ринках картоплю продають за ціною 6,5-7,5 грн/кг. У порівнянні із січнем ціни просіли на 17% і фактично зрівнялись із цінами минулого року. Повідомляє info.shuvar.com.

Зазначається, що в лютому 2019 р. картопля на «Шуварі» коштувала 5-6 грн/кг. За період зберігання картопля в Україні подешевшала на 50%.

«На початку осені ціни були невиправдано роздутими. Ті українці, які не піддалися паніці, сьогодні можуть купувати картоплю в 1,5 рази дешевше, ніж ті, що рятувались від можливого дефіциту у вересні. Але, на жаль, від цього постраждали не лише пересічні українці. Фінансові втрати сьогодні рахують ті підприємці, які скуповували картоплю у вересні з метою перепродажу ближче до початку весни. Пропозиція весь сезон підсилювалась рекордними обсягами імпорту, з другої половини зими власні запаси почали розпродовувати і українські фермери. Саме через це ціни йдуть донизу», — зазначила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

На її думку поточна ситуація на ринку свідчить про те, що дефіцит картоплі та овочів «борщового набору» в Україні — це виняток.

Тетяна Гетьман додала, що починаючи із серпня, Україна, не зупиняючись, імпортувала картоплю.

Читати за темою: На Кіровоградщині збудують овочесховище та цех із виробництва соків

Виконано за допомогою Disqus