Пропускні пункти з найбільшим потоком товарів закривати не будуть

13 березня 2020 44 0

Державна митна служба спільно з Державною прикордонною службою надали Кабміну перелік пунктів пропуску, продовження роботи яких є критично важливим для економіки. Про це повідомив очільник ДМС Максим Нефьодов у Facebook.

«При формуванні цього переліку ми врахували інтереси найбільших імпортерів та експортерів, а також транспортних операторів, які прямують транзитом через територію України. Важливо: пункти пропуску, через які проходять найбільші потоки товарів, працюватимуть й надалі», — зазначив Максим Нефьодов.

Повідомляється, що наразі обговорюється які саме пункти пропуску тимчасово припинять свою роботу на період карантину.

Читати за темою: Ефект метелика і світова криза: що буде з агро?

Зараз Держмитслужба радить перевізникам обирати для перетину кордону ті пункти пропуску, які є основними пунктами сполучення України з іншими державами.

«Закриття частини пунктів пропуску не вплине на порядок оформлення митних декларацій. Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП «Шегині», зможе заїхати/виїхати через ПП «Краківець» Галицької митниці», — написав очільник ДМС.

Повідомляється, що наразі усі пункти пропуску працюють в штатному режимі.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про те, що з 219 пунктів пропуску з сусідніми країнами, на період карантину працюватиме лише 49. Закриття кордону може суттєво скоротити доставки та обмежити перевезення вантажу.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 15°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

61%