Названо оперативні кроки для збереження ДПЗКУ

6 квітня 2020 786 0
Олександр Мужель, один із найвірогідніших кандидатів на пост нового очільника ДПЗКУ
Kurkul.comОлександр Мужель, один із найвірогідніших кандидатів на пост нового очільника ДПЗКУ

Щоб врятувати «Державну продовольчо-зернову корпорацію України» (ДПЗКУ) необхідно вжити низку оперативних кроків. Про це в інтерв'ю для AgroPolit.com повідомив один із найвірогідніших кандидатів на пост нового очільника держкомпанії – Олександр Мужель

«Перше — зупинити всі схематози в виведення грошей в компанії. Я дивлюся на фінансові звіти ДПЗКУ і бачу, що там — не ринкові операції, тобто зерно не продається і не купується за ринковими цінами. Це одразу кидається в очі. Є проблема із великою заборгованістю з повернення ПДВ. Вочевидь, там теж є схеми з його повернення. Тому слід закрити всі схеми, через які витікають гроші з ДПЗКУ», — зазначив Олександр Мужель.

На його думку другим кроком мають бути інвестиції в збільшення потужності компанії.

«ДПЗКУ наразі може експортувати 2,75 млн т зернових в рік, а поставляє на зовні 1 млн т. Це — не мало. Але я не можу сказати, що це — дуже багато. За моїми підрахунками, наразі використовується менше 40% потужностей компанії. Тому якнайшвидше слід реструктуризувати китайський кредит, підняти експортну потужність ДПЗКУ і потім думати про розвиток компанії», — сказав Олександр Мужель.

А також він виділив третій крок.

«Третє — слід спільно з МЕРТом подумати над тим, аби консолідувати державні активи під ДПЗКУ. Це дозволить збільшити її прибутки, а потенційно на приватизацію. Компанія буде привабливішою. Як саме? Перетворити цю компанію в провідну компанію логістики. Якщо додати 1,5 млн потужностей, можливо збільшити ЕBIDA на $20 млн. Передати ДПЗКУ декілька додаткових елеваторів та держкомпанії, які працюють з продуктами харчування. Ці всі рішення, варто проговорювати з керівництвом МЕРТу та Державним Фондом Майна», — підсумував один із найвірогідніших кандидатів на пост нового очільника держкомпанії.

Читати за темою: Державну продовольчо-зернову корпорацію передано на приватизацію

Виконано за допомогою Disqus