Державну продовольчо-зернову корпорацію передано на приватизацію

3 березня 2020 176 0
Державну продовольчо-зернову корпорацію передано на приватизацію
Kurkul.com

Сьогодні на своєму засіданні Уряд передав Фонду державного майна України 100% акцій великих державних підприємств, серед яких підприємство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ). Повідомляється на Урядовому порталі.

«Це найбільша корпорація-експортер зерна в Україні та найбільший в країні виробник борошна. На папері чомусь збиткова та неефективна. Завдяки приватизації підприємство зможе модернізувати свої потужності, створити нові робочі місця та сплачувати більше податків до державного бюджету України», — прокоментував рішення Уряду Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Також Олексій Гонсарук повідомив, що на приватизацію передано підприємство ДП «Артемсіль».

«Монополія «Артемсіль» не просто штучна — підприємство маніпулювало ціною на сіль в Україні. За це отримало штраф у 3,14 млн грн від Антимонопольного комітету. Керівництво держпідприємства є фігурантами справ про хабарі у 800 тис. гривень. Ми ставимо крапку в цій історії — «Артемсіль» буде приватизована на чесному та прозорому аукціоні», — прокоментував рішення Уряду Олексій Гончарук.

З метою подальшої приватизації на цих держпідприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватного інвестора.

Як зазначили у Мінекономрозвитку, Кабінет міністрів сьогодні, 3 березня погодив передачу 431 держпідприємства в управління Фонду держмайна України з метою подальшої приватизації. 

«Уряд та Мінекономіки послідовно реформує управління державним майном. Разом із підприємствами, переданими у грудні 2019 року, маємо вже майже тисячу держпідприємств, як після приватизації матимуть шанс розвиватися, модернізуватися та давати гідний заробіток працівникам. Це реальна справа, про яку раніше лише говорили, а ми її зробили», — наголосив міністр розвитку економіки,  торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%