Погодні умови грудня стабілізують стан озимих

10 грудня 2015 92 0
Погодні умови грудня стабілізують стан озимих
Кurkul.comПогодні умови грудня стабілізують стан озимих

Погодні умови листопада поліпшили стан озимих на більшій частині України, розповів заступник директора Гідрометцентру України Анатолій Прокопенко, пише «ПроАгро».

За його словами, плюсові денні температури, дощі, достатня кількість світла і практична відсутність нічних заморозків привели минулого місяця до відновлення вегетації озимих посівів, особливо у південних областях. Багато сходів увійшли у фазу третього листа і почали кущення.

«На значних площах, сходи, які раніше були в ослабленому або задовільному стані, перейшли у розряд «хороших», збільшилася й кількість сходів у відмінному стані», — розповів метеоролог.

За його словами, загальний потенціал озимих на сьогодні нижче, ніж за кілька останніх років, через що можна прогнозувати зниження їх врожайності. Надалі доля врожаю буде залежати від того, наскільки успішно пройде перезимівля озимих, оскільки сильні морози при недостатній кількості снігу на полях або утворення крижаної кірки на них при потепліннях можуть призвести до часткової або навіть повної загибелі посівів.

«До кінця грудня погода в Україні прогнозується переважно теплою, можливі похолодання будуть короткочасними. У цілому цей місяць не зробить ніякого — ні позитивного, ні негативного впливу на стан озимих», — резюмував експерт.

Виконано за допомогою Disqus