Не варто боятися Гереги: шанси бути обдуреними рівнозначні

332
0
Не варто боятися Гереги: шанси бути обдуреними рівнозначні
Не варто боятися Гереги: шанси бути обдуреними рівнозначні

На теренах рідної Хмельниччини буяють страсті стосовно вояжів посланців «Агрохолдингу 2012» Олександра Гереги. Сам особисто був присутній на такій зустрічі. Мова йшла про те, що герегівці пропонують орендну плату з розрахунку 13 ц зерна за гектар землі і запрошували селян після закінчення терміну нині діючих договорів заключати договори з ними. Це дуже обурило сьогоднішніх орендарів і вони вдалися до акції протесту.

В мене є своя особиста точка зору на цю ситуацію. Для обєктивності: ніколи не був і не є прихильником нардепа Гереги, мало того, вважаю, що з нього депутат, як з мене піп, стосовно законотворчої діяльності — яловість. Але наш люд чомусь не розуміє різниці між депутатством і меценатством, і дуже дешево вміє продатися. Це так, трішки не по темі.

Виникає ряд питаннь як до однієї, так і до іншої сторони конфлікту. Чому сьогоднішні орендарі так бояться Гереги, якщо впевнені у тому, що справедливо поступають зі своїми орендодавцями? Чому, в свою чергу, не підвищать орендну плату, адже Герега пропонує те, що цілком реальне? Чому вони бояться конкурентів?

Особисто я не вірю ні одним (мав честь бути обдуреним кілька разів), ні іншим (щось всередині мені підказує). Та вихід якийсь повинен бути.

Отже… 13 ц з одного гектара. Сьогоднішні кричать — популізм, нереально! Але ж є такі, що вже платять стільки. Це одне.

Інше — дехто поназбирував паїв, обробляє землю без великих затрат, збирає 25-30 ц/га, 3-4 ц віддасть, як плату, та й то — дехто з таким гонором… А в землю потрібно вкладати і збирати 70-80 ц, тваринництво розвивати, переробкою займатися, а не почекати до Нового року, щоб продати дорожче, видаючи це за хист підприємливості.

Крім того, в деяких селах селяни не мали вибору, кому віддати в оренду паї, і є залежними від орендарів (як-то город обробити, щось привезти...) А тут появилися Герегині хлопці. І замість того, щоб вдатися до якихось економічних заходів боротьби з конкурентами, пішли найпростішим шляхом — акцією протесту. Звезли під облдержадміністрацію людей — можливо, що за гречку, а можливо тих, хто ще вчора за гіпсокартон чи пластикові вікна голосував за того ж Герегу і його партію, хто з піною біля рота доказував мені, що Герега хоч і краде, то щось і людям дає… Не те, що інші! Ну, народу все одно кому, лиш би продатися.

Але все-таки те, що є такий спротив, такий ажіотаж, має свій позитив. Насамперед для орендоздавачів. Старі орендарі все одно змушені будуть підняти орендну плату і ніде не дінуться. Бо ще не один конкурент подібний Герезі зявиться.

А Герезі варто задуматися, що земля то не голос селянина за депутатський мандат і тут обіцянки потрібно виконувати. А бажаючим співпрацювати з Герегою не дуже потрібно боятися: шанси бути обдуреними одними, чи другими рівнозначні. Різниця в тому, що в одному випадку можуть дати дрібницю, а потім обдурити, а в іншому випадку — більше. Якщо буде пробіл в законі, то ним скористується кожен, хто матиме змогу і не важливо, чи то буде магнат Герега, чи сусід Василь. Кожен з них знайде таку гарну відповідь, що тобі їх аж жалко стане, як вони старалися, як хотіли, а тут раз і якийсь банк, держава, суд, мафія...

Дуже надіюся, що мене читає якийсь пуриц, що має відношення до цього конфлікту і сподіваюся на його увагу до моєї думки. Бути обдуреним не застрахований ніхто. Тому необхідно максимум відгородити себе від цього. Наш губернатор обіцяв взяти справу до уваги. То нехай, з-поміж інших заходів прийме мою пропозицію:

  • Створити Громадську раду, чи Наглядову раду, чи хай там як називається, щоб контролювала укладання договору оренди та дотримування умов його виконання.
  • Договір оренди земельної ділянки розроблявся не одними юристами Агрохолдингу, чи орендодавцем, а з залученням і погодженням створеної ради.
  • Обовязковий пункт Договору — попередня оплата за оренду ділянки, який може бути виключений лише за згодою орендодавця. Щоб потім нарікав лише сам на себе!
Думка редакції Kurkul.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus
 

Матеріали до теми