Шанси відкриття ринку землі з 2017 р. мізерні — думка

17 грудня 2015 65 0
Владна корупція гальмує відкриття ринку землі
Кurkul.comВладна корупція гальмує відкриття ринку землі

Владна корупція гальмує відкриття ринку землі, про це заявив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, пише прес-служба конфедерації.

За його словами, на сьогодні більшість аграріїв проти відкриття ринку землі. За останні роки було мінімум три спроби запровадити ринок землі, але кожен раз вони були пов’язані із непрозорими схемами. Це було не що інше, як намагання у той чи інший спосіб відібрати у них землю. Усе це дуже сильно дискредитувало владу в очах аграріїв. Тому на сьогодні основним бар’єром у напрямку відкриття ринку землі є несприйняття цього процесу селянами.

«Cьогодні без довіри до влади рухатись далі сенсу немає. За рік відтермінування зняття мораторію на землю слід створити такі умови, які дадуть можливість довіряти владі. Але, думаю, що шансів запровадити ринок землі з 2017 р. лише 20%. Скоріше за все, мораторій буде ще продовжено», — заявив він.

На його думку, досить серйозною є проблема нерозпайованих земель: тих, які або знаходяться у державній власності, або поза межами земельного кадастру.

«Таких земель сьогодні понад 10 млн га. Так, майже 1 млн га знаходиться у розпорядженні Мінагропроду, 0,5 млн га належать Національній академії аграрних наук, значні земельні масиви знаходяться у підпорядкуванні Міністерства оборони України», — зазначив Леонід Козаченко.

Експерт додав, що є дуже багато земель, які відносяться до так званого резерву та знаходяться у розпорядженні органів місцевого самоврядування, і межі цих земель не встановлені.

«А тому найголовніше питання влади: Як правильно ці земельні масиви розпаювати та впорядкувати?.. Досить часто це та інші аналогічні питання заходять у глухий кут через існування в Україні корупції. І якщо ми вирішимо ці проблеми, то відкриття ринку землі станеться найближчим часом», — зазначив президент Української аграрної конфедерації.

Виконано за допомогою Disqus