На Одещині томатна міль знищила до 80% урожаю тепличних помідорів

11 листопада 2020 73 0
На Одещині томатна міль знищила до 80% урожаю тепличних помідорів
UHBDP

Цього року томатна міль завдала катастрофічного удару по теплицях Одещини. Виробники помідорів області втратили від 20 до 80% врожаю. Про це повідомляє UHBDP.

Зазначається, що боротися зі шкідником вкрай важко, адже томатна міль має прихований життєвий цикл, паразитує всередині рослини, в листках, ніжках, стовбурі, через що її важко контролювати інсектицидами. Більш того, томатна міль є ще й стійкою до більшості препаратів.

Читати також: Винайдено новий підхід у бортьбі із західним кукурудзяним жуком

В Україні томатна міль (Tuta absoluta) вперше з'явилася в 2010 р., але до Одещини спалахи поширення шкідника дійшли лише цього року. Якщо сусідні регіони із Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей з цією проблемою вже зіштовхнулись раніше та встигли напрацювати певні методи боротьби, то тепличники Одеської області виявилися до цього зовсім не підготовлені.

Спеціалісти прогнозують, що в сезоні 2021 р. через навалу комах-шкідників аграрії значно скоротять площі під пасльоновими, зокрема, вирощування томатів, баклажанів та перцю, та збільшать площі під огірки та редис, що не зможе не позначитись на ціні на овочі наступного сезону.

Читати за темою: На Харківщині небезпечні гризуни шкодять посівам озимої пшениці

Виконано за допомогою Disqus