В Україні впроваджують європейські вимоги до благополуччя тварин

22 лютого 2021 53 0
В Україні впроваджують європейські вимоги до благополуччя тварин
Kurkul.com

Мін’юст зареєстрував наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання», яким встановлюються мінімально допустимі вимоги до благополуччя с/г тварин під час їх утримання, включаючи відгодівлю та догляд за ними. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

Зазначено, що вимоги будуть поширюватися на всі види с/г тварин. Також наказом встановлюються спеціальні (додаткові) вимоги для свиней, телят і різних видів курей.

«Передбачаються гарантовані мінімальні площі, на якій мають утримуватись різні види с/г тварин, встановлюється періодичність огляду с/г тварин, обов’язкове забезпечення с/г тварин доступом до питної води і корму, а також ветеринарного обслуговування, встановлюються вимоги до рівнів освітлення, шуму, загазованості, безпечності матеріалів приміщень, в яких утримуються с/г тварини тощо», — йдеться у повідомленні.

Читати також: В Уряді розповіли, скільки коштів отримають фермери у 2021 році

Сергій Глущенко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,  зазначив, що затвердження вимог сприятиме поширенню практики гуманного поводження з с/г тваринами, покращенню умов їх утримання, збереженню здоров’я с/г тварин, зменшенню ризиків їх травмування і страждання.

«Цей документ є ще одним кроком на шляху нашої євроінтеграції. В українське законодавство буде імплементовано вимоги п’яти актів права  ЄС», — поінформував він.

В Європейському Союзі регулювання у сфері благополуччя с/г тварин розділене на три частини: благополуччя під час утримання, благополуччя під час транспортування, благополуччя під час забою тварин.

«Перший блок ми реалізували. Тож Мінекономіки переходить до наступного кроку – розробки регулювання для двох наступних частин сфери благополуччя», — відмітив Сергій Глущенко.

Раніше повідомлялося, що законопроєкт про ветеринарну медицину та благополуччя тварин прийнято у другому читанні

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.7мм

Вологість

64%