Суд закрив провадження щодо штрафу за зберігання пального без ліцензії СФГ АНТЕЙ

5 березня 2021 198 0
Суд закрив провадження щодо штрафу за зберігання пального без ліцензії СФГ АНТЕЙ
pixabay.com

На Київщині Рокитнянський районний суд визнав незаконним штраф, який наклала податкова служба на учасника Всеукраїнського Конгресу Фермерів СФГ «Антей» за нібито зберігання пального без ліцензії. Повідомляє пресслужба Всеукраїнського конгресу Фермерів.

Йдеться про санкцію, передбачену ст. 164 КУпАП. Як повідомив голова юридичного департаменту Конгресу Семен Кривонос, який відстоював інтереси фермерського господарства у суді, рішення суд ухвалив через численні порушенням, які допустила податкова під час фактичної перевірки зберігання пального.

За його словами це лише перший штраф і оскарження санкції у 500 тис. грн ще попереду, але його, очевидно, теж скасують, виходячи з цього рішення.

«Суд закрив провадження за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Крім того, в діях посадовців податкової вбачаються ознаки кримінального правопорушення — службового підроблення. Адже податківці фактично під тиском змусили фермера погодитися письмово з начебто порушеннями. Про цей злочин буде повідомлено в ДБР», — наголосив голова юридичного департаменту.

Читати також: Фермери погрожують страйками через тиск податкової

СФГ «Антей» оштрафували за начебто зберігання пального без ліцензії. Господарство закупило пальне в червні 2020 р., але через бюрократичну тяганину і карантин ліцензію змогло отримати лише в серпні, хоча заява про отримання ліцензії буда подана вчасно.

«Уважно вивчайте складені податківцями протоколи про адміністративне правопорушення чи актів проведення перевірки. Адже часто у стресовій ситуації та тиску з боку перевіряльників фермер не надає ніяких зауважень, або у гіршому випадку під диктовку контролерів зазначає у протоколі, що «порушення будуть усунені». Це фактично легалізує часто незаконні дії податківців та значно ускладнює подальше оскарження протоколів», — закликає Семен Кривонос.

Раніше повідомлялося, що в Парламенті зареєстрували законопроєкт про скасування ліцензій на пальне

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 5°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

96%