ТОП-2 фактори, що заохотять одноосібників стати фермерами

20 січня 2016 87 0
Сімейні ферми врятують село
innowire.ruСімейні ферми врятують село

В Україні є важливим створення сприятливих умов для функціонування сімейних фермерських господарств (СФГ) як для подолання занепаду села, так і для впорядкування організаційної структури сільського господарства відповідно до європейських стандартів, пишуть у «Дзеркалі тижня» члени-кореспонденти НАН України Олена Бородіна та Ігор Прокопа.

Зараз зусилля слід зосередити на такому. По-перше, на впровадженні програм підтримки особистих селянських господарств (ОСГ), не висуваючи вимоги набуття статусу сімейного фермерського господарства як умови одержання додаткової державної підтримки підтримки.

По-друге, на забезпеченні представництва інтересів особистих селянських господарств — потенційних сімейних фермерів в органах виконавчої влади.

При Міністерстві аграрної політики та продовольства функціонує громадська рада, до якої входять керівники та члени майже 80 громадських об'єднань, але серед них немає представників особистих селянських господарств, що репрезентують 80% зайнятих у сільському господарстві! Не буде їх і у новому складі громадської ради, яку намічено сформувати у лютому 2016 р., бо до неї можуть бути обрані представники об'єднань, організацій, спілок тощо (інститутів громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку. Можливим рішенням у цій ситуації може бути створення при Мінагропроді групи незалежних експертів, яка представляла б і лобіювала б інтереси ОСГ.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.8мм

Вологість

66%