Україні може загрожувати торговельний конфлікт з ЄС через заборону експорту соняшнику

29 квітня 2021 64 0
Україні може загрожувати торговельний конфлікт з ЄС через заборону експорту соняшнику
Kurkul.com

Між Україною та ЄС може виникнути торговельний конфлікт через запропоновану урядом тимчасову заборону експорту насіння соняшнику. Повідомляє Європейська Правда.

Нагадаємо, проєкт урядової постанови пропонує повністю заборонити експорт насіння соняшнику з 15 травня по 30 вересня цього року.

«Зростання цін на соняшникову олію стало наслідком суттєвого зростання цін на насіння соняшнику, складова якого становить 85% від вартості виробництва олії… Внаслідок кліматичних особливостей вирощування соняшнику наявність сировини на переробних олійних підприємствах на початок маркетингового періоду (вересень 2020 року) становила лише 36,9% від наявного обсягу попереднього маркетингового періоду, а внутрішні закупівельні ціни тільки за два тижні вересня 2020 року зросли на 30%», — йдеться у пояснювальній записці.

Цю проблему в уряді сподіваються вирішити, заборонивши експорт необробленої сировини, на яку зараз є високий попит за кордоном.

Зазначається, однак, що такий крок може викликати й чергове загострення відносин з Брюсселем.

«Введена заборона — пряме порушення ст. 35 Угоди про асоціацію України та ЄС, в якій сторони взяли на себе зобов’язання утриматися від створення обмежень у двосторонній торгівлі», — йдеться у матеріалі.

Зазначається, що угода про асоціацію прямо забороняє введення заборон на експорт.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 13°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.5мм

Вологість

83%