ГМО реєструватимуть за спрощеню процедурою

19 червня 2015 21 0
ГМО реєструватимуть за спрощеню процедурою
Latifundist.comГМО реєструватимуть за спрощеню процедурою

Профільний парламентський комітет підтримав законопроект №1844 про введення спрощеної процедури реєстрації на території України генно-модифікованих організмів та продукції, виробленої з їх застосуванням, зареєстрованих в Європейському Союзі. Про це на своїй сторінці Facebook повідомляє народний депутат Верховної Ради України Андрій Вадатурський.

На його думку, законопроект ні в якому разі не має на меті відкрити вільний доступ ГМО-продукції в Україні. Навпаки, він пропонує впорядкувати ринок, убезпечити українського споживача і заборонити ввезення в Україну незареєстрованих ГМО.

Посадовець підкреслює, що в Євросоюзі існує досить жорстка система реєстрації ГМО та ГМО-продукції, результати якої він рекомендує застосувати в Україні. Законопроектом пропонується застосувати процедуру реєстрації ГМО-продукції, яку рішенням Європейської комісії включили до Загального реєстру ЄС.

Схвалений законопроект не забороняє вирощування органіки (продукції, що не підлягала генної модифікації).

«Проект закону дозволить розділити продукцію на негенетично модифіковану і генетично модифіковану, відповідно до вимог ЄС. Тим самим, виробники не ГМО-продукції зможуть одержати більш високу ціну, що буде стимулювати виробництво в цілому», — зазначає Андрій Вадатурський.

Також додає, що у споживача також буде вибір — заплатити вищу ціну за товар без ГМО, або купити дешевший ГМО продукт.

Виконано за допомогою Disqus