В Україні запрацює єдина геодезична система

19 червня 2015 26 0
В Україні запрацює єдина геодезична система
Вayercropscience.com.uaВ Україні запрацює єдина геодезична система

В Україні буде створена система сучасних референцних станцій, яка забезпечить точність вимірювань і визначення просторового знаходження об'єктів, зокрема — меж земельних ділянок. Про це йшлося на зустрічі голови Госгеокадастру Максима Мартинюка з представниками Картографічної служби Королівства Норвегії, в партнерстві з якою, проводиться ця робота, йдеться в повідомленні Госгеокадастра.

Як відзначають у службі, на сьогодні в Україні немає єдиної геодезичної системи, що призводить до помилок у Державному земельному кадастрі і унеможливлює обмін референцними даними з сусідніми країнами — членами Європейського Союзу.

Сторони ведуть переговори про надання Норвегією близько 20 референцних станцій, на базі яких буде апробовуватися дієздатність системи. Згідно з умовами співпраці, формується Керівний комітет, який буде приймати всі менеджерські рішення з реалізації проекту. Єдиним власником результатів проекту та поставок є Госгеокадастр.

«Ми плануємо подальший розвиток інформаційних технологій у сфері управління земельними ресурсами та використання сучасних рішень для проведення топографо-геодезичних робіт. Створення державної системи референцних станцій є невід'ємною складовою цього процесу. Враховуючи можливе зняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення і запуск ринку, створення системи опорних станцій для вимірювань і формування коректних карт власності є безумовним пріоритетом», — зазначив голова Госгеокадастра Максим Мартинюк.

Зараз розробляється бізнес-план проекту і прораховуються технічні механізми включення в систему станцій, які вже є в Україні, і станцій, про надання яких, ведуться переговори з іншими країнами, їх співставлення і можливість інтеграції. Також, на думку експертів, є необхідність поновлення розробленої раніше карти майбутнього розташування станцій та іншої документації, з урахуванням геополітичних і оборонних чинників.

Проекти двосторонніх договорів мають бути напрацьовані до кінця червня. Термін відпрацювання технічних характеристик станцій визначений 15 липня.

Виконано за допомогою Disqus