14 листопада 2021, 15:30, Україна

Названо шляхи вирішення проблеми дефіциту вологи

Сьогодні в Україні помітний тренд на зменшення зволоження. Окрім того, щороку зменшується індекс вологи — обсяг води, який зберігається в робочому шарі ґрунту. Про це розповів Сергій Рубан, директор з маркетингу і нових продуктів компанії «Українські мінеральні добрива» у матеріалі «Азотні добрива за дефіциту вологи: як оптимізувати внесення», пише Kurkul.com.

Існує три основні інструменти, за допомогою яких розв’язують цю проблему:

  • Штучне зволоження різними технологіями. Ізраїль використовує крапельне зрошення, Узбекистан — технологією обводнення, за якої декілька разів на рік поля заливаються водою. Але це доступно далеко не для всіх типів ґрунтів і досить дорого. В Європі, США та Україні найчастіше використовують дощувальні машини.
  • Оптимізація ґрунтообробки в умовах недостатнього зволоження.
  • Генна інженерія, яка дозволяє виведення посухостійких сортів. Для України та Європи на офіційному рівні цей варіант не є прийнятним, проте в США дає дуже хороший результат.

«Сьогодні в Україні богарне сільське господарство, за якого використовується лише природна волога, стає малоефективним. На перший план виходить створення контрольованих умов, підтримка необхідного водного балансу, використання дощувальних машин та вибір мінеральних добрив, які будуть працювати навіть за умов негативного водного балансу. Найкращий результат можна отримати, поєднуючи всі ці технології», — зазначається у матеріалі.

Читайте також: Як оптимізувати внесення добрив за дефіциту вологи — поради експертів