Україна має всі необхідні умови для виробництва рідкого біопалива — в рік країна може виробляти близько 2 млн т пального. При цьому, існує потенціал, достатній для заміщення всього традиційного дизелю на ринку. Про це розповів керівник сектору «Енергетика» Офісу ефективного регулювання BRDO Антон Зоркін у матеріалі «Україна може замінити 30% дизелю власним виробленим біопаливом» на Kurkul.com.
«За нашими підрахунками, експортовані Україною ріпак, соя і технічна олія, еквівалентні 1,6-1,9 т біодизеля. Ця кількість могла б замістити до 30% імпортованого дизелю, ще 10% імпорту бензину також можна замістити внаслідок додавання біоетанолу вітчизняного виробництва», — пояснив експерт.
Він додав, що близько 1,2-1,9% від обсягу пшениці та кукурудзи, які було експортовано у 2017-2018 маркетинговому році, можна було використати, як сировину для виробництва біоетанолу.
«При цьому частка його у бензині може складати до 7-8%, і така суміш є абсолютно безпечною для сучасних двигунів без необхідності їх модернізації», — додав Антон Зоркін.
Читати за темою: З 1 га українського ріпаку можна отримати понад тонну біодизелю — фермер
За словами експерта, наразі практично все виробництво біодизеля здійснюється з сільгосппродукції. Сировиною для нього може бути соя, соняшник, ріпак, залишки олійного виробництва, відходи тваринництва тощо. Інша складова такого екопалива є спирт, який можна виготовляти з цукро- та крохмалевмісних рослин (зернові, цукровий буряк, відходи цукрового виробництва та інше).
«Звичайно для виробництва такого пального можна використовувати харчовий спирт. Проте відмінність його від біоетанолу полягає у хімічній чистоті, безпеці для людини та споживчих властивостях. Технологія виробництва біоетанолу є простішою та дешевшою, у порівнянні з технологією виробництва харчового спирту», — пояснив Антон Зоркін.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.