Реклама

Світові ціни на продовольство падають десятий місяць поспіль

7 лютого 2023 555 0
Світові ціни на продовольство падають десятий місяць поспіль
Depositphotos
  • Світові ціни на продовольство продовжують падати
  • Найбільше зниження показали рослинні олії
  • Водночас ціни на рис, кукурудзу і сир дещо зросли

За даними «Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй» (ФАО) у січні базове значення індексу світових цін на продовольчі товари продовжило знижуватись десятий місяць поспіль. Повідомляє Kurkul.com.

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в січні склало 131,2 пункту, що на 0,8% нижче за грудневий рівень і на 17,9% нижче від пікового значення, досягнутого в березні 2022 р.

Зниження значення цього індексу в січні було обумовлено скороченням значення індексів цін на рослинні олії, молочну продукцію та цукор на тлі загалом стабільних цін на зернові та м'ясо.

У січні значення Індексу цін на зернові ФАО практично не змінилося, лише на 0,1% перевищивши його грудневий рівень та на 4,8% — показник за аналогічний період минулого року:

  • світові ціни на пшеницю знизилися на 2,5%, оскільки обсяги виробництва в Австралії та рф виявилися вищими, ніж прогнозувалося раніше;
  • світові ціни на кукурудзу зросли незначно, внаслідок активного експортного попиту на бразильську кукурудзу і побоювань у зв'язку з посушливими умовами, що склалися в Аргентині;
  • міжнародні ціни на рис зросли одразу на 6,2%, що зумовлено скороченням пропозиції, високим місцевим попитом у деяких азійських країнах-експортерах та коливаннями обмінного курсу.

Читати за темою: Ситуація на українському зерновому ринку продовжує ускладнюватись

Водночас Індекс цін на олії ФАО знизилося на 2,9%. Низький світовий попит на імпорт чинив знижувальний тиск на світові ціни на пальмову та соєву олії, а ціни на соняшникову та ріпакову олії знизилися через значну експортну пропозицію.

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО виявилося на 1,4% нижчим від його грудневого значення: зафіксована тенденція обумовлена зниженням цін на вершкове масло та сухе молоко на тлі скорочення попиту з боку провідних імпортерів та збільшення поставок із Нової Зеландії. Світові ціни на сир трохи зросли, що зумовлено відновленням ділової активності у сфері громадського харчування та роздрібного продажу у Західній Європі після новорічних свят, а також коливаннями валютних курсів.

У січні значення Індексу цін на м'ясо ФАО змінилося незначно (знизившись лише на 0,1%): наявність значних експортних запасів спровокувало зниження цін на м'ясо птиці, свинину та яловичину, тоді як зміцнення імпортного попиту призвело до зростання експортних цін на баранину.

Значення Індексу цін на цукор ФАО виявилося на 1,1% нижчим за грудневий рівень, ставши першим падінням після різкого зростання, зареєстрованого в попередні два місяці. 

Читайте також: Через штучне блокування зернового коридору експорт агропродукції зменшується

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама