Реклама

В Україні спроститься процедура проходження зерна через Польський кордон

7 березня 2023 266 0
Міністра аграрної політики та продовольства України Микола Сольський з його польским колегою Генриком Ковальчиком
Міністра аграрної політики та продовольства України Микола Сольський з його польским колегою Генриком Ковальчиком

Україна та Польща досягли домовленостей щодо спрощення проходження процедур при експорті українських зернових та олійних культур транзитом через Польщу до інших країн. 

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики за підсумками робочої зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з його польским колегою Генриком Ковальчиком, яка відбулася 3 березня. 

«За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей, які викладені у спільній заяві», — вказується у повідомленні. 

Зокрема, з метою покращення та упорядкування транзиту українських зернових та олійних культур територією Польщі, з 8 березня п.р. офіційні пломби (митні пломби) будуть в обов'язковому порядку накладатися на автомобільні транспортні засоби на митних пунктах, розташованих на польсько-українських прикордонних переходах. У випадку залізничних перевезень перевізник буде зобов'язаний накладати пломби на кожен вагон. Ці пломби контролюватимуться працівниками Національної фіскальної адміністрації на польсько-українських прикордонних переходах. Зніматися офіційні пломби будуть співробітниками Національної фіскальної адміністрації в трьох польських морських портах (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце). 

«У разі транзиту товарів до інших країн — членів ЄС офіційні пломби будуть зніматися в уповноважених пунктах зберігання, розташованих в цих країнах. Водночас запис про прибуття вантажу в заявлене місце з метою зняття пломб буде доступний через систему NCTS. У разі транзиту до портів або інших країн-членів ЄС за умови використання офіційних пломб польська ветеринарна інспекція не буде проводити жодних перевірок», — додається у повідомленні. 

Також зазначається, що у разі виявлення розбіжностей між заявленим та фактичним місцем вивантаження товару українська сторона буде відсторонювати від подальших транспортних операцій  експедиторів, які допустили такі розбіжності. 

«Ми досягли взаємовигідних результатів. Важливо, що ці домовленості враховують інтереси як польських, так й українських фермерів, які транзитом везуть зерно до інших країн і до польських портів. Плануємо впровадити ці процедури найближчими днями. І наступного тижня транспорт поїде вже за новими правилами. Це зменшить черги на кордонах і зробить більш комфортною торгівлю між нашими країнами», – прокоментував вказані домовленості Микола Сольський.

Читайте також: Сезон продажів зерна завершується: яка ситуація із непроданими запасами

© Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2023 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама