Реклама

Цьогоріч в Україні планують побудувати 5 заводів із виробництва біометану

16 березня 2023 138 0
Цьогоріч в Україні планують побудувати 5 заводів із виробництва біометану
Depositphotos

Виробництво біогазу/біометану в Україні є дуже перспективним та в майбутньому потужним ринком, що дозволить забезпечити нашій державі енергетичну незалежність, створення робочих місць та в цілому вплине на покращення інвестиційної привабливості. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, пише пресслужба Мінагрополітики.

Як він зазначив, розвиток біометанової галузі на сьогодні є дуже актуальним для України питанням. Українська земля є основним ресурсом для виробництва біогазу. Те, що раніше вважалося відходами, зараз є сировиною для енергетичної безпеки, створення доданої вартості, економічної вигоди.

«Як показав досвід під час війни, коли були перебої з електроенергією, деякі громади убезпечили себе від відключень завдяки біогазовим станціям, що розташовані на їх територіях. Тож на сьогодні важливо забезпечити певну децентралізацію в енергетичній сфері за зразком адміністративної реформи. Бачимо, що інтерес і попит серед аграріїв у питанні створення проєктів біогазу є чималий, і ми його хочемо підтримувати», — зазначив Віталій Головня.

Раніше голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду повідомив, що у 2023 році в Україні планують побудувати 5 заводів із виробництва біометану, наступного року — ще мінімум стільки ж. Завдяки виробництву альтернативного виду палива Україна наблизиться до заміщення імпорту природного газу.

«Цього року Мінагрополітики разом з Комітетом будуть звертатися з проханням донорської підтримки в межах 50 млн доларів для агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу. Сподіваємось, це тільки початок. Відповідно, ми як законодавці, готові підтримувати наших аграріїв у цих ініціативах, тож працюємо над законопроектами», — зазначив Олександр Гайду.

Читати за темою: На виробництві біометану можна заробити більше, ніж на вирощуванні зерна

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама