Продажі насіння кукурудзи упали на 25%, у порівнянні з минулим роком. Сьогодні аграрії більше звертають увагу на гібриди ранньої групи. Про це розповів директор «Науково-виробничої агрокорпорації «Степова» Сергій Старишко в матеріалі «Замість селітри — карбамід і перехід на генеричні ЗЗР. Як агрохолдинги готуються до посівної 2023» на Latifundist.com.
«Витрати на вирощування та доробку кукурудзи не окуповуються через низькі ціни на зерно. А тому гібриди високих груп ФАО, які характеризуються вищою врожайністю, але й вищою вологістю, не користуються особливим попитом. Актуальні в цьому сезоні гібриди кукурудзи з ФАО 180-300. Серед наших гібридів це — РАМ 1333 (ФАО 180), РАМ 1023 (ФАО 230), РАМ 8143 (ФАО 260), Даніїл (ФАО 280)», — зазначив Сергій Старишко.
За його словами, не дивно, що у структурі попиту кукурудза найменш популярна.
Перехідні залишки у сезоні 2022 були великими. Логістика і сушіння здорожчали. Через це багато хто залишав кукурудзу зимувати у полі (особливо північні регіони). Ті, хто збирали кукурудзу, зіштовхнулися з проблемою зберігання. Тож активно практикували пакування у полімерні рукави. Через величезний попит на рукава, їх, подекуди, неможливо було купити навіть у Європі.
Нагадаємо, цьогоріч прогнозується збільшення посівних площ під олійні та цукровий буряк. Водночас частково зменшаться площі вирощування зернових та кукурудзи.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.