Реклама

Україна та Болгарія напрацьовують механізми двосторонньої торгівлі соняшниковою олією

8 травня 2023 127 0
Україна та Болгарія напрацьовують механізми двосторонньої торгівлі соняшниковою олією
Depositphotos

Аграрні міністерства України та Болгарії розпочинають розробку декларації про механізми впливу в разі можливих ринкових потрясінь, включно із різкою зміною цін, у двосторонній торгівлі соняшниковою олією. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства землеробства Болгарії.

«Декларація, як очікується, буде свідченням готовності обох сторін до спільних дій для запобігання майбутнім ринковим аномаліям», зазначається в повідомленні болгарського аграрного відомства за підсумками переговорів, що відбулися в п'ятницю в Софії, міністра сільського господарства Болгарії Явора Гечева і міністра агрополітики України Миколи Сольського.

Сторони обговорювали надзвичайний захисний захід Європейської Комісії щодо тимчасової заборони імпорту з України чотирьох сільгоспкультур — пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику — до Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.

Читайте також: Будівництво трубопроводу для транспортування рослинної олії не зупинятимуть — Мінагрополітики

Явор Гечев поінформував учасників переговорів про рішення уряду Болгарії скасувати національну заборону на ввезення з України низки сільгосптоварів і заявив, що болгарська сторона уважно стежитиме за ринком як щодо соняшникової олії, так і іншої с/г продукції.

«Болгарія та Україна можуть працювати разом, щоб знайти довготривалі рішення для прискореного транзиту сільськогосподарських товарів до третіх країн і запропонувати їх Європейській Комісії», — сказав болгарський міністр.

Він повідомив, що наразі зусилля Болгарії зосереджені на розвитку логістичних систем, за допомогою яких коридори солідарності функціонуватимуть і виконуватимуть ту функцію, заради якої їх було створено. 

Зі свого боку Мінагрополітики України за підсумками переговорів повідомило про готовність Болгарії імпортувати всю агропродукцію з України, окрім зазначених вище чотирьох сільгоспкультур.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама