Найбільше від втрати каховської води на Півдні постраждає виробництво кукурудзи та сої. На переважній частині Херсонської області, де легші піщані ґрунти, сою і кукурудзу вирощувати без зрошення, в принципі, неможливо.
По це розповів Вадим Дудка, засновник і директор найбільшої консалтингової овочівничої компанії України «Агроаналіз», в матеріалі «Постраждає кукурудза та соя. Аграрії Півдня повернуться до богарного землеробства — Вадим Дудка про наслідки підриву дамби Каховської ГЕС».
Проте вихід є. Вадим Дудка радить повернутися до технологій богарного землеробства.
«По-перше, є низка культур, які можна спокійно вирощувати на Півдні на богарі. Навіть в Каховському, Олешківському районах, де піщані грунти, є маса культур, що можуть бути рентабельними. Це соняшник, озима пшениця, озимий ріпак, ярий ячмінь. Так, ми випадаємо з кукурудзи чи подекуди овочів, де мали гарні прибутки. Але таким чином очистимо свої землі. Постійне овочівництво, вирощування сої та кукурудзи — це виснаження ґрунту, накопичення фузаріозу та інших хвороб», — пояснив фермер.
Читати за темою: No-Till у пустелі — фермер з Херсонщини поділиться досвідом
Але щоб працювати на богарі — потрібно технологічно підготуватися, комусь отримати нові знання.
«Богар на Півдні — це ноу-тілл. Це хороша вологозберігаюча технологія. Хто відчуває, що доведеться працювати в таких умовах — не рвіть на собі волосся, а познайомтесь з технологією: почитайте літературу, поїдьте на конференції», — додав Вадим Дудка.
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.