Наразі кількість зайнятого населення у сільському господарстві становить 2,7 мільйона осіб. Нині в аграрному секторі дуже потрібні такі спеціальності, як трактористи та комбайнери, а механізатори взагалі на вагу золота.
Про це йдеться в матеріалі «Чи буде кому працювати в полях, або Про кризу бронювання працівників агросфери» на Latifundist.com.
Однак одна з основних проблем нині — це воєнний стан і те, що спеціалістів забирають на війну. До проблем торішніх, як-то зростання ціни на всі складові агровиробництва, логістичні труднощі, додалося кадрове питання — фахівців агрогалузі мобілізують до лав Збройних Сил України. Перекрити дефіцит кадрів вдається не всім.
Основні проблеми з бронюванням представників агросектору:
«Фермери скаржаться на неефективність бронювання працівників. Відповіді від міністерства доводиться чекати понад 4 місяці. Через неповноцінне функціонування електронного кабінету запитів на бронювання військовозобов’язаних, аграрії позбавлені можливості вчасно забронювати своїх військовозобов’язаних працівників, що ставить під загрозу функціонування аграрного сектору загалом», — розповів Руслан Нерода, керівник господарства «Ріст Агро».
«З перших днів війни було найпростіше забронювати працівників. Просто подавали списки. Навіть якщо були неточності, то все одно отримували бронь. Потім через пів року почалися гойдалки — тих бронюють, а тих ні. Так ще й відбувається зловживання з боку представників ТЦК СП. І навіть після отримання бронювання приїжджають на поле і забирають людей. Ставлять свої вимоги. Переслідують працівників, погрожують їм», — розповів Руслан Нерода.
«Я, як власник господарства, для себе бронювання чекав чотири місяці. І на тракториста так само. Поки підпишуть мобілізаційне завдання, то вже в поле заходити треба. Ніхто не знав тоді, як це правильно зробити. Потім ввели нові зміни — лише з номером мобілізаційного договору можна було забронювати. Потім ці завдання скасували. Кожного разу щось нове і ніхто не знає як правильно все робити. Не знаєш до кого звертатися, щоб відповідно все оформити. Сьогодні так, а завтра так. То райдержадміністрація займається цим питанням, то військкомат, то ще якийсь пункт змінили. На сьогодні я просто не знаю як забронювати людей на подальше», — підсумував Руслан Нерода.
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України зазначали, що після впровадження електронної системи бронювання запрацює набагато ефективніше та оперативніше.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.