31 липня 2023, 13:30, Україна

Аграрії Хмельниччини відмовляються вирощувати пшеницю

Аграрії Хмельниччини через нестачу зерносховищ та низькі ціни відмовляються вирощувати пшеницю. Про це розповів фермер Олег Скринчук, пише Суспільне.

За його словами, в його господарстві наступного року цю культуру не сіятимуть.

Наразі аграрії Хмельниччини молотять ранні зернові, а їхні хлібоприймальні досі ще не порожні: в них зберігається збіжжя минулого урожаю. 

«Ми продали у 2021 році пшеницю по вісім тисяч гривень з ПДВ. Сьогодні пшениця від 5400 — 6000 тисяч гривень, це з ПДВ. Відняти ще ПДВ — то виходить збиткова повністю. Це дуже дорога культура, хоча в нас і непогана урожайність. Але все одно вона буде збитковою при таких цінах. Ми не плануємо на другий рік сіяти пшеницю», — пояснив Олег Скринчук.

Читайте також: На Тернопільщині провели експеримент із зимового посіву ярої пшениці

З його слів, ціни впали й на ячмінь. Тож у господарстві міркують, як продати озимий ячмінь, щоби не бути знову в збитках.

«Ціни сьогодні на фуражний ячмінь — три з половиною тисячі з ПДВ. Тобто, це практично в збиток його вирощувати. Ціни впали набагато. В нас ще залишилась кукурудза. Якщо ми продавали її в лютому по 170 євро, то зараз вже по 130 євро. Складний рік, і ціни піднялися на все: дизпаливо зараз подорожчало, ввели ПДВ, все росте, а ціни дуже низькі», — додав Олег Скринчук.

За його словами, наступного року відмовляться від вирощування не лише пшениці, а і ячменю та ріпаку.

«Сьогодні ріпак в нас збитковий, якщо ми продавали по 17 тисяч торік, раніше ще був вищий — до 500 доларів та навіть 700. Зараз ріпак — в п'ятницю торгувався ще 15 тисяч гривень, сьогодні вже 14 тисяч гривень. На тисячу гривень впав за три дні. Далі прогнозують, що він ще буде падати», — розповів генеральний директор агропідприємства.

Тож у господарстві планують перейти на вирощування сої та соняшника.

Водночас директор консалтингово-аналітичної компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк прогнозує, що протягом найближчих місяців відбудеться зростання ціни ріпаку і для цього є багато об'єктивних факторів. Зокрема, недооціненість вартості олії ріпакової в Європі порівняно з іншими оліями.  

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.