Після підвищення цін на селітру купівельна активність скоротилась, однак товари все одно закуповуються. Потреба в селітрі відчувається, закупівлі відбуваються, якщо в наявності є відносно недорогий продукт за «старими» цінами, який ще можна знайти.
Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.
Попри полегшення ситуації з відвантаженням після відновлення роботи «Рівнеазоту», черги на заводах все одно досить великі і товар вже можна отримати у вересні.
«Ostchem призупиняв виписку рахунків. Зазвичай виробник це робить перед підвищенням цін. Однак зростання цін може «вбити» попит, особливо на тлі обмеженого збуту агропродукції через припинення роботи «зернового коридору». На весну споживачі поки що не поспішають купувати товар», — йдеться у повідомленні аналітиків.
Читати за темою: ALFA Smart Agro виводить на ринок новий фунгіцидний протруйник для зернових
До факторів, які застосовуються до інших азотних добрив, додається вибухонебезпечність селітри. Через це порти відмовляються приймати селітру, що ускладнює її поставки морським транспортом через порти України. Відповідно, існує потреба в зміні каналів поставок, що ускладнює логістику і сприяє її подорожчанню.
Аналітики прогнозують, що після підвищення цін на селітру активність певний час залишатиметься відносно невисокою, однак після перших продажів врожаю закупівлі активізуються.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.