На Чернігівщині масово вирізають ВРХ — Гайдай

26 березня 2016 105 0
Для аграріїв тваринництво стає неприбутковим напрямом — експерт
phys.orgДля аграріїв тваринництво стає неприбутковим напрямом — експерт

На Чернігівщині, за попередніми підрахунками, з урахуванням можливого пересіву озимих культур, у поточному році прогнозується посіяти близько 875 тис. га ярини, в тому числі 460 тис. га зернових і зернобобових культур, до 270 тис. га технічних, до 90 тис. га картоплі та овочів, і близько 60 тис. га кормових культур. Про це зазначив заступник голови Аграрної партії України, член Президії Аграрної партії України, голова Чернігівської обласної організації Аграрної партії України Сергій Гайдай, повідомляє прес-служба Аграрної партії України.

За його словами, загальна посівна площа 2016 року складе 1170 тис. га. Це відповідає рівню минулого року. До того ж, попри негативні прогнози, озимина все таки перезимувала добре.

«Зараз ми продовжуємо накопичувати насіння сільгоспкультур, засоби захисту рослин, мінеральні добрива, пально-мастильні матеріали, ремонтуємо техніку. Однак ситуація не проста, особливо із забезпеченням фінансів. Податкові зміни вимили у аграрних виробників значну частину обігових коштів. В області кредити аграрним виробникам надають 6 банків, але ставки дуже високі — 24-28%. І далеко не всім це по кишені», — коментує Сергій Гайдай.

Він наголосив на тому, що виробники відмовляються від неприбуткових напрямків, щоб виживати. Передусім це стосується тваринництва, адже високими темпами іде вирізання великої рогатої худоби.

«Наслідки цього країна відчує зовсім скоро. Ми ж не можемо бути сировинним придатком, просто вирощувати зерно і відправляти його на експорт. Так, сьогодні ми ще засіємось, але ж ви знаєте, що сировина дає найнижчу додану вартість, і майбутнього в галузі немає, якщо рухатись і далі в такому напрямку», — говорить експерт.

Виконано за допомогою Disqus