10 жовтня 2023, 15:00, Овочі

Цьогоріч фермери побудували 15 овочесховищ

Україна 2023 року відновила будівництво овочесховищ. Про це розповів комерційний директор ТОВ «Ван Дайк Технікс» Андрій Марущак, пише «Інтерфакс-Україна».

Загалом було збудовано 15 одиниць загальною потужністю близько 10 тис. т.

«У першому воєнному році в Україні було побудовано лише одне сховище потужністю 1 тис. тонн для зберігання картоплі в Київській області на базі ТОВ «Бровари Картопля». У 2023 році можна говорити про пожвавлення ринку, оскільки було побудовано 15 сховищ потужністю 10 тис. тонн. До довоєнного рівня інвестування фермерам далеко — 2021 року вони побудували картоплесховищ на 51 тис. тонн, і це були переважно великі проєкти від 10 тис. тонн потужності. Тільки два учасники ринку інвестували в проєкти по 2 тис. тонн», — пояснив Андрій Марущак.

Читати за темою: В Україні критично не вистачає овочесховищ

За інформацією фахівця, будували невеликі за ємністю овочесховища фермери Чернігівської, Вінницької, Тернопільської, Львівської, Черкаської областей. Призначені вони переважно для зберігання цибулі (85% побудованих потужностей), а також картоплі (15% потужностей).

Також він додав, що для будівництва аграрії використовували власні кошти, зароблені від реалізації овочів за рекордними цінами, що встановилися восени-навесні 2022-2023 МР через дефіцит цієї продукції в країні, викликаний втратою основних овочівницьких регіонів — Херсонської та Запорізької областей.

Андрій Марущак розповів, що будівництво камери зберігання картоплі потужністю 1 тис. тонн обходиться фермеру в 10 млн грн. Оптимальним для зберігання овочів є овочесховище на 4-5 тис. тонн, картоплесховище на 2-3 тис. тонн. Вони укомплектовуються лінією сортування та фасування, яка залежно від типу та продуктивності коштує від 4 до 20 млн грн.

«Без допомоги держави або регіональних програм, спрямованих на розвиток промислового овочівництва, відновити галузь, яка забезпечує потреби насамперед внутрішнього ринку, Україна не зможе», — констатував експерт.

Читайте також: Безоплатне насіння, юридична допомога та досвід — якої підтримки бракує аграріям 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.