На соняшникову олію вже перероблено 75% урожаю — Капшук

29 червня 2015 29 0
На соняшникову олію вже перероблено 75% урожаю — Капшук
Latifundist.comНа соняшникову олію вже перероблено 75% урожаю — Капшук

В Україні станом на 1 червня 2015 р. перероблено на олію з урожаю 2014 р. соняшнику 7,54 млн т або 74,7% від валового збору (вироблено 3279 тис. т масла, з урахуванням олійниць), сої — 717 тис. т або 18,5% від валового збору (вироблено 129 тис. т масла), ріпаку — 248 тис. т або 12% від валового збору (вироблено 104 тис. т масла).

Про це повідомив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук на черговому засіданні асоціації, пише «Експерт Агро».

Експерт зазначив, що потужності з переробки олійних в Україні дозволяють переробляти весь урожай і нарощувати експортний потенціал не тільки соняшникової олії, а й рапсової і соєвої, а також шротів, які користуються попитом на світовому ринку і практично повністю експортуються з України.

При цьому, за словами голови асоціації, переробка ріпаку та сої всередині країни стримується через їх масового експорту та відсутності дієвих заходів щодо максимального залучення для переробки на вітчизняних підприємствах.

«Проте, навіть за таких умов, підприємства мають можливість нарощувати їх переробку», — сказав глава Степан Капшук.

В липні в припортових областях планується запуск двох заводів з переробки насіння олійних двох компаній — групи компаній «Олсідс» і «Бунге Україна». Потужність переробки кожного заводу складе до 2 тис. насінин на добу. У зв'язку з цим, він підкреслив, що необхідно переробляти всі обсяги олійних всередині країни.

Виконано за допомогою Disqus