Ліцензування експорту соняшника до Болгарії відбуватиметься в автоматичному режимі

5 лютого 2024 137 0
Ліцензування експорту соняшника до Болгарії відбуватиметься в автоматичному режимі
Kurkul.com

Кабмін спростив умови експорту насіння соняшнику до Болгарії — було встановлено автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду у п'ятницю, 2 лютого 2024 р.

«Уряд проводить постійні консультації з країнами ЄС, з якими було введено ліцензування експорту деяких видів української сільгосппродукції. Нещодавно Республіка Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту одного із цих сільськогосподарських товарів, а саме насіння соняшнику. Відтепер отримання ліцензій на експорт соняшника до Болгарії не вимагатиме погодження Мінагрополітики та, відповідно, окремих консультацій з цією країною», — пояснив заступник Міністра економіки України — Торговий представник України Тарас Качка.

За його словами, це має спростити експорт відповідної української продукції. Він також зазначив, що спільний діалог з ЄС щодо повного врегулювання питань експорту вітчизняної агропродукції на територію сусідніх країн буде продовжуватись.

Нагадаємо, що раніше з метою розблокування українського експорту агропродукції через сусідні країни ЄС Уряд запровадив здійснення верифікації та погодження експорту окремих сільськогосподарських товарів до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща.

Зокрема було запроваджено режим ліцензування експорту таких товарів, як пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник до зазначених п’яти країн ЄС.

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus