12 лютого 2024, 15:40, Агрохімія

Аграріям варто розпочати підживлення озимих — фахівець

Рання весна може сприяти ранньому відновленню озимих культур. Озимі входили в зиму в різних фазах розвитку, тому потрібен особливий підхід до їх підживлення і захисту.

Про це розповів менеджер з розвитку агротехнологій Північно-східного регіону LNZ Group Сергій Уваров на конференції Re:farm, повідомляє SuperAgronom.

«Великі господарства вже почали підживлювати посіви сульфатом амонію, щоб дати поживу озимині під час весняного відновлення. Тим паче в другій декаді лютого прогнозується до 10°С, що спонукатиме озимину до активного росту. Тому вже час заходити в поле з підживленням азотними мінеральними добривами, як аміачною селітрою або сульфатом амонію, які мають у своєму складі швидкодоступні форми азоту», — розповів фахівець.

Швидкий азот потрібен озимій пшениці, яка цього року увійшла в зиму в різних фазах розвитку. Така ситуація спостерігається повсюди в Україні, через посушливу осінь посівне вікно збільшилося. Фахівець додає, на сьогодні посіви перезимували, але треба їх підживити.

«Посіви озимої пшениці увійшли в різних фазах у зиму. Є такі поля, де слабо розвинена озима пшениця і нам треба працювати на кущення. Далі фунгіцидний захист і підживлення по листу. Так само і ріпак. Є посіви, які увійшли в зиму у фазі 8 листків, а є такі, де по 3 листочки», — пояснює Сергій Уваров.

Після підживлення, працювати на озимій пшениці фахівець рекомендує із застосуванням препаратів, щоб зняти снігову плісняву, борошнисту росу та септоріоз, який розвивався з осені. Для цього використовувати карбендазим, 0,5 л/га (Абсолют) та флутріафол, 0,5 л/га (Парацельс) з лінійки DEFENDA.

На озимому ріпаку буде доцільна схема із застосуванням тебуконазолу (Талер) та карбендазиму (Абсолют), але норму збільшити з 0,5 до 1 л/га. Таким чином вдасться тебуконазолом зробити весняну рістрегуляцію, щоб вирівняти посіви, та в поєднанні з карбендазимом захистити від початкових проявів грибних хвороб.

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2024 р.