У 2023 р. на закордонні ринки було вивезено 44,8 млн т українського збіжжя, що на 16% перевищило показник 2022 року. Водночас протилежна тенденція спостерігалась стосовно виручки від експорту зерна — у 2023 р. вона склала $8,3 млрд, зменшившись на 9%. Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.
За його словами, попри триваючу війну, активні бойові дії та цілеспрямовані обстріли нашої портової інфраструктури, у порівнянні з 2022 роком фіксувалось збільшення кількісних обсягів поставок основних товарних позицій продукції цієї групи:
Читати за темою: Україна нарощує експорт гібридного насіння
Найбільшими покупцями українського зерна торік традиційно стали представники Європейського Союзу, Азії та Африки.
У 2023 р. рейтинг найбільших імпортерів українського збіжжя із часткою у 17,1% вартості експорту цієї товарної групи очолила Іспанія.
Китай минулого року знову став другим у рейтингу з часткою у 13,9%.
Румунія, яка 2022 року була першою в рейтингу найбільших імпортерів українського збіжжя, 2023 року забезпечила собі третє місце із часткою у 12,5%.
«Минулого року на тлі припинення влітку роботи «зернового коридору» під егідою ООН та обмеження імпорту пшениці й кукурудзи з України до окремих країн ЄС, починаючи з квітня, хорошою альтернативою став створений завдяки успішним діям ЗСУ тимчасовий морський коридор. Почавши свою роботу в серпні 2023 року з доволі незначних обсягів експорту, він поступово розширював свої потужності. Це дало змогу, зокрема, забезпечити загальний експорт продукції сільського господарства в кількості 7,7 млн т як в грудні 2023 року, так і в січні 2024 року», — підсумував Микола Пугачов.
Читайте також: На першому у сезоні тендері Єгипет закупив українську кукурудзу
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.