Десятки діючих речовин пестицидів, які протягом останніх років були заборонені в ЄС через їхню шкідливість для здоров'я людей та довкілля, досі легально використовуються на українських полях.
Про це йдеться у спецпроєкті «Заборона в ЄС, але не в Україні — найпоширеніші небезпечні пестициди» на Kurkul.com.
В Україні на сьогодні заборонено лише 87 діючих речовин пестицидів. А 115 речовин, із дозволених в Україні, потрапили під заборону в ЄС. Це вносить ризики для аграріїв при вирощуванні продукції, адже під час експорту до ЄС є ймовірність не пройти лабораторний контроль якості зерна за залишками пестицидів.
Щоб запобігати таким ситуаціям, фермер повинен строго дотримуватись регламенту застосування препаратів та відповідально підходити до їх вибору, розуміючи майбутні напрямки продажу та вимоги відповідних країн до імпорту.
Так, Kurkul зібрав перелік із 10 діючих речовин, які входять до складу найбільшої кількості препаратів в Україні, але при цьому є забороненими в ЄС:
Синтетичний пестицид, що належить до класу неонікотиноїдів. Він широко використовується та входить до складу десятків інсектицидних препаратів. В Україні препарати на основі імідаклоприду відносяться до 3 класу небезпеки для людини й 1 класу небезпеки для бджіл.
Хімічний пестицид, який належить до групи триазолів. Він широко використовується та входить до складу багатьох фунгіцидів. В Україні препарати на основі флутріафолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 класу небезпеки для бджіл.
Хімічна сполука, яка належить до класу фунгіцидів. В Україні препарати на основі карбендазиму відносяться до 2 класу небезпеки для людини і 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.
Хімічна сполука, яка використовується як інсектицид. В Україні препарати на основі тіаметоксаму відносяться до 2 і 3 класів для людини та 1 класу небезпеки для бджіл.
Хімічний пестицид класу органофосфатних. В Україні хлорпірифос має 2 клас небезпеки для людини, препарати на його основі відносяться до 2 і 3 класу.
Фунгіцид з групи триазолів. В Україні препарати на основі ципроконазолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 класу небезпеки для бджіл.
Читайте також: Як заощадити на захисті соняшника — схема захисту на 2024 рік
Фунгіцид, який використовується для захисту рослин від грибкових захворювань. Належить до класу триазолів. В Україні препарати на основі пропіконазолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 класу небезпеки для бджіл.
Хімічна речовина, яка належить до класу піретроїдів. В Україні препарати на основі альфа-циперметрину відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 1 і 2 класів небезпеки для бджіл.
Гербіцид, який належить до класу ацетамідів.
Гербіцид, який належить до класу сульфонілуреїдів. В Україні препарати на основі тифенсульфурон-метилу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.