Реклама

В Україні фіксуються ураження плодових садів хворобами

29 травня 2024 91 0
В Україні фіксуються  ураження плодових садів хворобами

По всій Україні агрономи-консультанти  відзначають ураження плодових насаджень паршею, борошнистою росою, моніліозом та іншими хворобами. Тому  варто подбати про фунгіцидний захист рослин.

Про це повідомили фахівці компанії Ukravit.

«Щосезону зерняткові культури суттєво потерпають  від парші та борошнистої роси, кісточкові – від моніліозу, клястероспоріозу, коккомікозу та інших хвороб. Так, за сильного ураження паршею втрати врожайності можуть становити до 70%, моніліозом – від 5% до 80%, залежно від культури, клястороспоріозом – до 60-70%. Позначаються ці та інші хвороби й на якісних показниках та товарному вигляді плодів. Тож сьогодні, коли наші агрономи-консультанти по всій Україні відзначають ураження плодових вище зазначеними хворобами, нехай і незначною мірою, варто подбати про їх фунгіцидний захист», — відзначає керівник садівничого напрямку компанії В’ячеслав Поліщук.

Для контролю комплексу хвороб плодових фахівець рекомендує обрати Делавіт (дитіанон, 350 г/л). Фунгіцид впливає на ферменти з тіоловою групою, що беруть участь у клітинному диханні грибів. Механізм його дії полягає в інгібуванні розвитку спор збудників хвороб на поверхні листків і плодів.

Читайте також: На Львівщині заморозки пошкодили в окремих господарствах до 30% ягідних та плодових насаджень

Делавіт надійно та тривало контролює комплекс хвороб плодових і винограду – навіть за високого ступеня їх розвитку. На яблуні він відмінно справляється з паршею листя та плодів, плодовими гнилями, опосередковано – плямистостями листя. На винограді його застосовують проти мілдью. Крім того, обробки цим фунгіцидом вирішують проблеми з поширеними хворобами сливи, персика, картоплі.

Суттєвою перевагою є можливість застосування практично в будь-якій фазі, а також подовжений період захисної дії – на 2-5 діб більше порівняно з іншими контактними фунгіцидами за рахунок повторного перерозподілу діючої речовини. При цьому препарат є стійким до змивання опадами, що дуже актуально для мінливих умов весни, і не утворює «сітки» на плодах. Тож його застосування забезпечує не лише здоровий, а й естетично привабливий врожай.

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2024 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама