У регіонах на посівах соняшника та кукурудзи поширюються кліщі
У Дніпропетровській, частково Запорізькій, Миколаївській та Харківській областях у посівах соняшника та кукурудзи поширюються кліщі.
Про це розповів директор департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець у спецпроєкті «Складна весна і розвиток хвороб: як врятувати урожай — 2024» на Kurkulc.com.
Він зазначив, що вже декілька тижнів про це повідомляють аграрії та менеджери Ukravit.
«Кліщі — це така нестандартна і не поширена історія, але на рослинах вже помітні візуальні пошкодження. Зараз на цих культурах використовують акарициди або інсекто-акирициди, які масово не використовували, напевно, 4-5 сезонів. Змінюється ареал поширення шкідників і хвороб, погодні умови, і тому на полях можна знайти зовсім не притаманні для них речі», — розповів представник компанії.
Фахівець також додав, що наразі соняшник перебуває в різних фазах: деякі поля аграрії пересівали, й культура має декілька пар листків, а подекуди вже є утворення «зірочки». Відтак у деяких регіонах вже спостерігаються прояви первинного та вторинного інфікування пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом та септоріозом. Але наразі це лише початкові спалахи.
Для першого обприскування культури Олександр Мигловець рекомендує використовувати:
- в посушливих регіонах — Капітал (азоксистробін, ципроконазол, епоксиконазол) або Сінан (дифеноконазол, піраклостробін);
- для більш зволожених — Захисник Екстра (тіофанат-метил, флутріафол) або Дезарал Екстра (карбендазим, флутріафол ).
Читайте також: За несвоєчасного контролю хвороб недобір врожаю соняшника може сягати 40-50%, сої — до 30%
Для другого обприскування соняшника в посушливих регіонах рекомендується використовувати Ріальт (піраклостробін, боскалід), Інспір Голд (тебуконазол, протіоконазол) або інші триазольні продукти.
Для другого обприскування культури в центральних і західних регіонах рекомендується застосовувати препарати Сінан чи Капітал. Для захисту від склеротиніозу під час цвітіння — Ріальт, який є одним із найефективніших рішень проти цієї хвороби за рахунок боскаліду у складі.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.