11 липня 2024, 15:00, Олійні

Як не втратити врожай ріпаку на етапі збирання — поради фахівця

Тринадцять областей збирають ріпак, намолочено 285,9 тис. т насіння з площі 186,9 тис. га. Середня врожайність 1,53 т/га.

Тож фахівці Ukravit розповіли, як уникнути непродуктивних втрат врожайності на фінальному етапі.

«Важливий фактор отримання високого врожаю ріпаку озимого — своєчасні строки збирання. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що ця культура дозріває нерівномірно: в той час, як один із ярусів ще достигає, насіння на іншому вже може почати висипатися зі стручків: крім того, насіння із вищою вологістю міститиме хлорофіл, який згодом негативно позначиться на якості вичавленої олії», — наголосив керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.

За його словами, не сприяють оптимальним термінам жнив і нестандартні погодні умови, які останніми роками характерні практично для всіх регіонів України, а також проблеми із нестачею техніки та людського ресурсу, що поглибилися за роки війни. За таких умов забезпечити якісні жнива багатоярусних культур можливо за допомогою десикації.

«Окрім «вирівнювання» процесів дозрівання, цей технологічний прийом допоможе справитися із забур’яненістю, якщо вона присутня в посівах, а також призупинити розвиток хвороб», — додав фахівець.

Для ріпакових жнив в сезоні 2024 Олександр Мигловець рекомендує обрати препарат Гліфовіт (ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л у кислотному еквіваленті, 360 г/л). Потрапляючи на поверхню рослин, діюча речовина розподіляється по всіх їх частинах і рухається як по ксилемі, так і по флоемі до кореневої системи. Інгібування EPSP синтази призводить до припинення виробництва ароматичних амінокислот — триптофану, тирозину, фенілаланіну, необхідних для синтезу білків.

Гліфовіт підсушує культуру та стимулює відтік поживних речовин від вегетативних органів до зерен, доводячи їх до необхідних кондицій. Паралельно, як системний гербіцид, він знищує забур’яненість, сприяючи поліпшенню комбайнування та зменшенню технологічних втрат при збиранні.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.