Реклама

Друга обробка соняшника — вибір фунгіциду від комплексу хвороб

10 липня 2024 38 0
Друга обробка соняшника — вибір фунгіциду від комплексу хвороб

В переважній більшості областей України соняшник перебуває у фазі «зірочки». Хоча, в силу різних причин, зустрічаються і пізні етапи розвитку.

В цей період бажано провести другу фунгіцидну обробку, щоб попередити склеротиніоз, альтернаріоз, фомоз, фомопсидоз та захистити  листково-стеблову масу культури від інших небезпечних хвороб. Про це наголошують фахівці Ukravit

«Високий попит на внутрішніх та зовнішніх ринках і реалії воєнного часу зробили соняшник однією із пріоритетних культур для вирощування по всій країні. Однак порушення сівозміни, в тому числі вирощування в монокультурі та мінімізація або відсутність обробітку ґрунту провокують накопичення шкодочинних патогенів і погіршення фітосанітарної ситуації. А це суттєво погіршує врожайність і негативно впливає на її якість: олійність, кислотне число тощо», — розповів керівник департаменту агротехнологій  компанії Олександр Мигловець

За його словами, виходом в такій ситуації є чергування, по можливості, культур в сівозміні, обрання стійких гібридів, а також дотримання технології вирощування. Тому сьогодні, коли соняшник в переважній більшості знаходиться у фазі «зірочки»-цвітіння, фахівець радить подбати про захист стебла, листового апарату та корзинок від комплексу хвороб.

Для контролю поширених хвороб соняшника Олександр Мигловець рекомендує фунгіцид Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л).

  • Піраклостробін — локально-системний фунгіцид, що інгібує транспорт електронів в дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогена дихати та продукувати енергію. Ця діюча речовина не переміщується ксилемно та флоемно та володіє захисними й лікувальними властивостями, тож максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок.
  • Дифеноконазол — системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект.  

Сінан забезпечує профілактику та лікування фомозу, фомопсидозу, альтернаріозу, септоріозу, іржі, склеротиніозу, сірої гнилі, борошнистої роси, додатково — пероноспорозу. А його тривала захисна дія убезпечить рослини від ураження надалі.  Окрім соняшника, фунгіцид також рекомендовано використовувати у посівах сої для контролю широкого спектра хвороб.

Читати за темою: Сої загрожують кліщі — поради щодо захисту посівів

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама